Advanced Renamer v4.10 (Polish language) - en to pl translation catalogue (850 entries)

en: Created Date
pl: DATA UTWORZENIA

[ctx: column.columnnameerror]
en: Error
pl: STAN

[ctx: column.columnnameext]
en: Extension
pl: ROZSZERZENIE

en: Index
pl: INDEKS

en: Modified Date
pl: DATA MODYFIKACJI

[ctx: column.columnnamename]
en: Filename
pl: NAZWA PLIKU

en: New Created Date
pl: NOWA DATA UTWORZENIA

en: New Modified Date
pl: NAWA DATA MODYFIKACJI

en: New Filename
pl: NOWA NAZWA PLIKU

en: New Path
pl: NOWA ŚCIEŻKA

[ctx: column.columnnamepath]
en: Path
pl: ŚCIEŻKA

en: Size
pl: ROZMIAR

en: No more tags
    Add files with additional metadata
pl: Brak więcej etykiet
    Dodaj pliki z dodatkowymi metadanymi

en: From imported CSV file
pl: Z zaimportowanego pliku CSV

en: Decrementing number
pl: Licznik - zmniejszanie o zadaną liczbę

en: Video play time (Hour)
pl: Czas trwania (godziny)

en: Video play time (Minutes)
pl: Czas trwania (minuty)

en: Video play time (Seconds)
pl: Czas trwania (sekundy)

en: Value from ExifTool
pl: Wartość z ExifTool

en: File extension without the dot
pl: Rozszerzenie bez kropki

en: A string from the file
pl: Zwraca ciąg znaków z zawartości pliku

en: A line from the file
pl: Zwraca tekst z danej linii pliku

en: Folder name
pl: Nazwa folderu

en: Altitude
pl: Wysokość geograficzna

en: City where picture was taken
pl: Miasto gdzie zrobiono zdjęcie

en: Country where picture was taken
pl: Kraj gdzie zrobiono zdjęcie

en: Short version of GPS Country
pl: Skrócona wersja <GPS Country>

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Latitude degrees
pl: Szerokość geograficzna (stopnie)

en: Latitude direction
pl: Szerokość geograficzna (kierunki)

en: Latitude minutes
pl: Szerokość geograficzna (minuty)

en: Latitude seconds
pl: Szerokość geograficzna (sekundy)

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Longitude degrees
pl: Długość geograficzna (stopnie)

en: Longitude direction
pl: Długość geograficzna (kierunki)

en: Longitude minutes
pl: Długość geograficzna (minuty)

en: Longitude seconds
pl: Długość geograficzna (sekundy)

en: State where picture was taken
pl: Region (stan) gdzie zrobiono zdjęcie

en: Short version of GPS State
pl: Skrócona wersja <GPS State>

en: Incrementing letter
pl: Licznik - zwiększanie o kolejną literę

en: Incrementing hex numbers
pl: Licznik - zwiększanie o kolejną liczbę szesnastkową (HEX)

en: Incrementing number
pl: Licznik - zwiększanie o zadaną liczbę

en: Incrementing number per folder
pl: Licznik - zwiększanie o kolejną liczbę folderów

en: Incrementing roman numerals
pl: Licznik - zwiększanie o kolejną liczbę rzymską

en: File name without extension
pl: Nazwa pliku bez rozszerzenia

en: Total number of folders in the folder
pl: Całkowita liczba folderów w folderze

en: Total number of files in the folder
pl: Całkowita liczba plików w folderze

en: Total number of files in the list
pl: Całkowita liczba plików na liście

en: Random number
pl: Losowy numer

en: Random string
pl: Losowy ciąg znaków

en: Substring - right
pl: Zwraca ciąg znaków z nazwy od końca

en: Substring
pl: Zwraca ciąg znaków z nazwy

en: Indexed word of the filename
pl: Zwraca kolejne słowo nazwy pliku

en: Select a file to show details
pl: Wybierz pozycję z listy, aby wyświetlić szczegóły

[ctx: itempreviewu.nopreviewavailable]
en: No preview available
pl: Brak podglądu

en: Copied file could not be found
pl: Nie znaleziono skopiowanego pliku

en: Copied folder could not be found
pl: Nie znaleziono skopiowanego folderu

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Mon
pl: Pon

en: Tue
pl: Wt

en: Wed
pl: Śr

en: Thu
pl: Czw

en: Fri
pl: Pią

en: Sat
pl: So

en: Sun
pl: Nie

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: is not supported in filenames
pl: nie dozwolone w nazwie pliku

en: Filename too long
pl: Zbyt długa nazwa pliku

en: File already exists
pl: Plik istnieje

en: Cannot find source file
pl: Brak pliku źródłowego

en: Filename not specified
pl: Nie określono nazwy pliku

en: Possibility of multiple files with the same name
pl: Możliwość wystąpienia plików o jednakowych nazwach

en: Invalid timestamp
pl: Niewłaściwy znacznik czasu

en: Extension changed
pl: Zmieniono rozszerzenie

en: Invalid tag
pl: Niewłaściwy znacznik

en: Invalid regular expression
pl: Niewłaściwe wyrażenie regularne

en: Pattern not found
pl: Nie znaleziono wzorca

en: No result from geo server
pl: Brak odpowiedzi z serwera geolokacji

en: Invalid result from geo server
pl: Błędna odpowiedź z serwera geolokacji

en: No GPS information found
pl: Brak informacji GPS

en: Folders cannot be moved or copied to a different drive
pl: Foldery nie mogą być przeniesione lub skopiowane do innego napędu

en: Invalid script
pl: Nieprawidłowy skrypt

en: ExifTool error
pl: Błąd ExifTool

en: Ignore on duplication
pl: Ignoruj zduplikowane

en: OK, file pair
pl: OK, para plików

en: OK, name override
pl: OK, nazwa zastąpiona

en: OK, collision rule applied
pl: OK, zastosowano regułę kolizji

en: Could not verify field write
pl: Nie można zweryfikować pola zapisu

en: Create date
pl: Utworzono dnia

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Date digitized
pl: Data przetworzenia

en: Date original
pl: Data oryginału

en: Date taken
pl: Data zrobienia

en: GPS DateTime
pl: Czas GPS

en: Modify date
pl: Data modyfikacji

en: Change method description
pl: Zmień metodę opisu

en: Everything
pl: Wszystko

en: Filename match
pl: Dopasowanie nazwy pliku

en: Filename match (regex)
pl: Dopasowanie nazwy pliku (WyrReg)

en: Item number
pl: Numer pozycji

[ctx: lang.methodname_add]
en: Add
pl: Dodawanie

[ctx: lang.methodname_list]
en: List
pl: Lista

en: List replace
pl: Lista zmian

[ctx: lang.methodname_move]
en: Move
pl: Przenoszenie

en: New Case
pl: Wielkość liter

en: New Name
pl: Nowa nazwa

[ctx: lang.methodname_remove]
en: Remove
pl: Usuwanie znaków

en: Remove pattern
pl: Usuń wzorzec

en: Renumber
pl: Numeracja

[ctx: lang.methodname_replace]
en: Replace
pl: Zmień

[ctx: lang.methodname_script]
en: Script
pl: Skrypt

en: Swap
pl: Zamiana

en: Timestamp
pl: Znacznik czasowy

en: Trim
pl: Przycinanie

en: January
pl: Styczeń

en: Jan
pl: Sty

en: February
pl: Luty

en: Feb
pl: Lut

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: Apr
pl: Kwi

[ctx: lang.month_05_long]
en: May
pl: Maj

[ctx: lang.month_05_short]
en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: Jun
pl: Cze

en: July
pl: Lipiec

en: Jul
pl: Lip

en: August
pl: Sierpień

en: Aug
pl: Sie

en: September
pl: Wrzesień

en: Sep
pl: Wrz

en: October
pl: Październik

en: Oct
pl: Paź

en: November
pl: Listopad

en: Nov
pl: Lis

en: December
pl: Grudzień

en: Dec
pl: Gru

en: Moved file could not be found
pl: Nie znaleziono przeniesionego pliku

en: Moved folder could not be found
pl: Nie znaleziono przeniesionego folderu

[ctx: lang.msgtitle_error]
en: Error
pl: Błąd

en: Clear method list?
pl: Wyczyścić listę metod?

en: Remove all rows?
pl: Usunąć wszystkie wiersze?

en: The extension will be changed on some files. This can in some cases make the files unusable.
    
    Do you want to continue to rename anyway?
pl: Zmieniono rozszerzenie kilku plików, co może spowodować, że staną się bezużyteczne.
    
    Czy chcesz pomimo to kontynuować zmiany?

en: Settings from version %s has been found.
    
    Do you want to import these settings?
pl: Znaleziono ustawienia z poprzedniej wersji %s.
    
    Czy chcesz je zaimportować?

en: Overwrite file?
    
    You are about to overwrite the file "%s". Do you want to continue?
pl: Czy zastąpić plik?
    
    Zamierzasz nadpisać plik "%s". Czy chcesz kontynuować?

en: Populate the text box with the original names of the items in the list?
pl: Wypełnić pole tekstowe oryginalnymi nazwami elementów listy?

en: Remove license?
pl: Usunąć licencję?

en: Errors found
    
    Possible errors has been found that makes it impossible to rename the added files.
    
    Continue renaming?
pl: Znaleziono błędy.
    
    Znaleziono możliwe błędy uniemożliwiające zmianę nazw plików.
    
    Kontynuować zmianę nazwy?

en: You have changed the settings folder.
    
    Do you want to copy your current settings to this folder?
    
    Note: Any existing files in the folder will be overwritten.
pl: Zmieniono folder ustawień.
    
    Czy chcesz skopiować do niego obecne ustawienia?
    
    Uwaga. Jakiekolwiek pliki w tym folderze zostaną zastąpione.

en: Could not add file association
pl: Nie udało się powiązać plików

en: Cannot add files.
    
    You cannot load more than %d items into the list.
pl: Nie można dodać plików.
    
    Nie możesz dodać do listy więcej elementów niż %d.

en: Error
    
    Could not check for updates.
pl: Błąd
    
    Nie można sprawdzić aktualizacji.

en: Could not create folder
pl: Nie można utworzyć folderu

en: %s is not valid
pl: %s nie jest ważny

en: File not found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Error
    
    Not a valid folder.
pl: Błąd
    
    Nieprawidłowy folder.

en: Invalid license file
pl: Nieprawidłowy klucz licencji

en: List is empty
pl: Lista jest pusta

en: File format "%s" is not supported
pl: Pliku "%s" nie jest obsługiwany

en: You must enable either "%s" or "%s"
pl: Musisz włączyć jedną z opcji "%s" lub "%s"

en: All items in the list must have the same file extension
pl: Wszystkie pozycje z listy muszą posiadać to samo rozszerzenie

en: %d items were not found.
    
    %s
pl: Nie znaleziono %d elementów.
    
    %s

en: No undo list has been selected.
pl: Nie wybrano listy cofnięć.

en: Could not remove file association
pl: Usuwanie powiązania plików nie udało się

en: Error
    
    Cannot start renaming because there are no files in the list.
pl: Błąd
    
    Nie można uruchomić procesu, gdyż lista plików jest pusta.

en: Error saving file in settings folder. Make sure the following path is writable
pl: Błąd zapisu pliku w folderze ustawień. Sprawdź uprawnienia dostępu

en: Error communicating with server
pl: Błąd komunikacji z serwerem

en: Bad response from server
pl: Błędna odpowiedź serwera

en: Too many columns: %d. Maximum is %d
pl: Zbyt dużo kolumn: %d. Maksymalna ilość to %d

en: Unknown error
    
    %s
pl: Nieznany błąd
    
    %s

en: The selected batch mode is not supported for use with folders.
pl: Wybrany tryb wsadowy nie obsługuje folderów.

en: Batch write completed.
    
    %d items processed.
    %d OK.
    %d not changed.
    %d errors.
pl: Tryb wsadowy zakończony.
    
    %d - ilość przetworzonych.
    %d - OK.
    %d - bez zmian.
    %d - ilość błędów.

en: Clear all your personal program settings?
pl: Czy wyczyścić wszystkie Twoje osobiste ustawienia programu?

en: Color mode will be changed the next time the program is restarted.
pl: Zmiana motywu nastąpi po ponownym uruchomieniu aplikacji.

en: %d files could not be added.
pl: %d plików nie zostało usuniętych.

en: %d of the items are already in the list
pl: %d elementów jest już na liście.

en: Language change is applied when the program has been restarted.
pl: Zmiana języka nastąpi po ponownym uruchomieniu aplikacji.

en: A new version of Advanced Renamer is available.
    
    Would you like to download the new version?
pl: Nowa wersja Advanced Renamer jest dostępna.
    
    Czy chciałbyś ja pobrać?

en: There are no new version of Advanced Renamer at this time.
pl: Brak nowych wersji.

en: This will revert all your changes to default settings.
    
    Do you want to continue?
pl: Spowoduje to przywrócenie wszystkich zmian do ustawień domyślnych.
    
    Czy chcesz kontynuować?

en: Thank you :-). You are the best!
pl: Bardzo dziękuję za zakup programu!

en: Undo batch has ended with %d errors.
pl: Przywrócenie zmian zakończono niepowodzeniem. Ilość błędów: %d.

en: The batch has been successfully reverted.
pl: Cofanie zmian ukończone pomyślnie.

en: 1st
pl: Pierwsze

en: 2nd
pl: Drugie

en: 3rd
pl: Trzecie

en: 4th
pl: Czwarte

en: 5th
pl: Piąte

en: 6th
pl: Szóste

en: 7th
pl: Siódme

en: 8th
pl: Ósme

en: 9th
pl: Dziewiąte

en: Original file not found
pl: Nie znaleziono pliku źródłowego

en: Original file still exists
pl: Plik źródłowy wciąż istnieje

en: Original folder not found
pl: Nie znaleziono folderu źródłowego

en: Original folder still exists
pl: Folder źródłowy wciąż istnieje

en: Any character
pl: Dowolny znak

en: Character contained in list of characters
pl: Znak z listy znaków

en: Digit character
pl: Cyfra

en: End of line
pl: Koniec linii

en: Match 0 or more
pl: Znajdź 0 lub więcej

en: Match 1 or 0
pl: Znajdź 0 lub 1

en: Match 1 or more
pl: Znajdź 1 lub więcej

en: Match at least n times but no more than m times
pl: Znajdź od n do m wystąpień

en: Match at least n times
pl: Znajdź conajmniej n wystąpień

en: Match n times
pl: Znajdź n wystąpień

en: Character not contained in list of characters
pl: Znak spoza listy znaków

en: Non-digit character
pl: Znak nie-liczbowy

en: Non-word character
pl: Znak biały (np. spacja)

en: Start of line
pl: Początek linii

en: Subpattern alternative
pl: Alternatywa podciągu

en: Subpattern group
pl: Grupa podciągu

en: First subpattern match
pl: Pierwszy znaleziony podciąg

en: Word character
pl: Znak słowa

en: Renamed file could not be found
pl: Nie znaleziono zmienionego pliku

en: Renamed folder could not be found
pl: Nie znaleziono zmienionego folderu

en: Status: Testing names...
pl: Status: testowanie nazw...

en: Absolute date and time
pl: Bezwzględna data i czas

[ctx: lang.txtaccesseddatetime]
en: Accessed date and time
pl: Data/czas ostatniego użycia

en: Action
pl: Akcja

[ctx: lang.txtadd]
en: Add
pl: Dodaj

en: Add files
pl: Dodaj pliki

[ctx: lang.txtaddingfiles]
en: Adding files...
pl: Dodawanie plików...

en: All
pl: Wszystkie

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All items
pl: Wszystkie pozycje

en: Always
pl: Zawsze

en: Analyzing files...
pl: Analizowanie plików...

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Auto
pl: Automatyczny

[ctx: lang.txtbatchmodecopy]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: lang.txtbatchmodemove]
en: Move
pl: Przenieś

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Character list
pl: Lista znaków

en: Commercial use
pl: Użytek komercyjny

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Contains
pl: Zawiera

en: Copied item
pl: Skopiowany element

en: Copied item path
pl: Skopiowana ścieżka elementu

en: Copy value to all
pl: Kopiuj wartość do wszystkich

en: Copy value to all above
pl: Kopiuj wartość do wszystkich powyższych

en: Copy value to all below
pl: Kopiuj wartość do wszystkich poniższych

[ctx: lang.txtcreateddatetime]
en: Created date and time
pl: Data/czas utworzenia

en: Dark
pl: Ciemny

en: Description
pl: Opis

en: Accents and special marks
pl: Akcenty i znaki specjalne

en: Edit
pl: Edytuj

en: End
pl: Koniec

en: Ends with
pl: Kończące się na

en: Enter your email address to activate license
pl: Wprowadź swój adres email, aby aktywować licencję

en: Equals
pl: Równe

en: Errors
pl: Błędy

[ctx: lang.txtextension]
en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: File
pl: Plik

en: Filename pattern
pl: Wzorzec nazwy pliku

[ctx: lang.txtfiles]
en: Files
pl: Pliki

en: First letter
pl: Pierwsza litera

en: First letter in every word
pl: Pierwsza litera każdego słowa

en: Folder location
pl: Położenie folderu

[ctx: lang.txtfolders]
en: Folders
pl: Foldery

en: Got Errors
pl: Wystąpiły błędy

en: Image date and time
pl: Data/czas obrazu

en: Inverted case
pl: Odwrócona wielkość liter

en: Could not revert item
pl: Nie można przywrócić elementu

en: Item reverted OK
pl: Przywrócono element

en: Items
pl: Elementy

en: Length longer than
pl: Długość dłuższa niż

en: Length shorter than
pl: Długość krótsza niż

en: Less
pl: Mniej

en: Click here if you are having issues activating
pl: Kliknij tutaj jeśli masz problem z aktywacją

en: Light
pl: Jasny

[ctx: lang.txtloadlist]
en: Load list
pl: Wczytaj listę

en: Lower case
pl: Małe litery

en: Matches
pl: Dopasowania

en: Metadata field
pl: Pole metadanych

en: Methods
pl: Metody

[ctx: lang.txtmodifieddatetime]
en: Modified date and time
pl: Data/czas modyfikacji

en: More
pl: Więcej

en: Moved item
pl: Przeniesiony element

en: Moved item path
pl: Przeniesiona ścieżka elementu

en: Name
pl: Nazwa

en: Name and extension
pl: Nazwa i rozszerzenie

en: Append image sub second
pl: Dodaj części sekundy obrazu

en: Append number
pl: Dodaj numer przyrostowo

en: Append pattern
pl: Dodaj wzorzec

en: Fail
pl: Błąd

en: Ignore
pl: Ignoruj

[ctx: lang.txtnamecollisionrule_newname]
en: New name
pl: Nowa nazwa

en: Never
pl: Nigdy

en: New extension
pl: Nowe rozszerzenie

en: New folder
pl: Nowy folder

[ctx: lang.txtnewname]
en: New name
pl: Nowa nazwa

en: New path and name
pl: Nowa ścieżka i nazwa

en: No change
pl: Bez zmian

en: No data
pl: Brak danych

en: No recently used presets
pl: Brak ostatnio używanych wzorów

en: No methods in use.
    
    Click the Add button to add new methods.
pl: Nie wybrano metody zmiany nazwy.
    
    Kliknij przycisk "Dodaj metodę" aby je dodać.

en: None
pl: Brak

en: Non-word characters
pl: Znaki białe (np. spacja)

en: Normal
pl: Normalny

en: Not registered
pl: Niezarejestrowano

en: Now
pl: Teraz

en: Numbers
pl: Cyfry

en: Occurrence
pl: Wystąpienia

en: Parent folder pattern
pl: Wzorzec nazwy folderu

[ctx: lang.txtpath]
en: Path
pl: Ścieżka

en: Path and name
pl: Ścieżka i nazwa

[ctx: lang.txtpattern]
en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Personal use
pl: Użytek domowy

[ctx: lang.txtpopulatelist]
en: Populate list
pl: Wypełnij listę

en: Position
pl: Pozycja

[ctx: lang.txtprebatchscript]
en: Pre batch script...
pl: Preskrypt wsadowy...

[ctx: lang.txtregister]
en: Please register
pl: Prośba o rejestrację

en: Registered to %s
pl: Zarejestrowano dla %s

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: Relative date and time
pl: Relatywna data i czas

en: Renamed item
pl: Zmieniony element

en: Renamed item path
pl: Zmieniona ścieżka elementu

en: Absolute number
pl: Wartość bezwzględna

en: Relative to existing number
pl: Względne do istniejącej liczby

[ctx: lang.txtreplace]
en: Replace
pl: Zamień

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Select folder
pl: Wybierz folder

[ctx: lang.txtstart]
en: Start
pl: Początek

en: Start and end
pl: Początek i koniec

en: Starts with
pl: Rozpoczynające się od

en: Super compact
pl: Super kompaktowy

en: Tag
pl: Znacznik

en: Text list
pl: Tekst listy

en: Title case
pl: Pierwsza z dużej

en: Top of list
pl: Nad listą

en: Top of window
pl: U góry okna

en: Unchanged items
pl: Niezmienione pozycje

en: Upper case
pl: Duże litery

en: Value
pl: Wartość

en: Items with errors
pl: Pozycje zawierające błędy

en: Items without errors
pl: Pozycje niezawierające błędów

en: Word characters
pl: Słowa

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Manual
pl: Ręczny

en: No padding
pl: Brak

[ctx: tabout.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: About
pl: O programie

en: Also check out the forum
pl: Sprawdź na forum

en: Comments, bugs, ways of improvements etc. are very welcome.
pl: Wszelkie uwagi i propozycje są mile widziane.

[ctx: tadddir.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: New folder...
pl: Nowy folder...

en: Add Folder
pl: Dodaj folder

en: Include &subfolders
pl: Uwzględnij podfoldery

[ctx: tadddir.chknotmatching.caption]
en: Not matching
pl: Nie pasuje

en: &Mask:
pl: &Maska:

[ctx: tadddir.lblregexmatch.caption]
en: Regular expression match:
pl: Dopasowanie wyrażenia regularnego:

en: Add...
pl: Dodaj...

en: Add Method
pl: Dodaj metodę

[ctx: tarenmain.bottom1.caption]
en: Bottom
pl: Na spód

en: Rename Files
pl: Pliki

en: Rename Folders
pl: Foldery

[ctx: tarenmain.btnhelp.caption]
en: Help
pl: Pomoc

en: Need help getting started?
pl: Potrzebujesz pomocy?

en: Folder panel
pl: Panel folderów

[ctx: tarenmain.btnleftpanelitemdetails.hint]
en: Item details
pl: Szczegóły elementu

[ctx: tarenmain.btnleftpanelmethods.hint]
en: Renaming methods
pl: Metody zmiany nazwy

[ctx: tarenmain.btnleftpanelpreview.hint]
en: Preview
pl: Podgląd

en: Start batch
pl: START

en: Change Method to
pl: Zmień metodę na

en: Don't show this again
pl: Nie pokazuj tego ponownie

[ctx: tarenmain.clear1.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear List
pl: Wyczyść listę

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: Delete
pl: Usuń

[ctx: tarenmain.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
pl: Otwórz metodę wsadową

en: Save batch method
pl: Zapisz przetwarzanie wsadowe

[ctx: tarenmain.down1.caption]
en: Down
pl: W dół

en: Insert &Tag
pl: Wstaw Z&nacznik

en: Add batch method
pl: DODAJ METODĘ ZMIANY NAZWY

[ctx: tarenmain.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
pl: TRYB WSADOWY:

[ctx: tarenmain.lblfileinfopaneltitle.caption]
en: Item details
pl: WŁAŚCIWOŚCI ELEMENTU

en: Add items
pl: DODAJ PLIKI LUB FOLDERY

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

en: No methods found.
pl: Nie znaleziono metod.

en: Output folder:
pl: FOLDER WYJŚCIOWY:

en: Presets:
pl: Schemat:

[ctx: tarenmain.lblpreviewpaneltitle.caption]
en: Preview
pl: PODGLĄD PLIKU

[ctx: tarenmain.lblrenamingmethods.caption]
en: Renaming methods
pl: METODY ZMIANY NAZWY

[ctx: tarenmain.lblstatuslastresult.caption]
en: Last result
pl: Ostatni wynik

[ctx: tarenmain.lbltoolbaradd.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: tarenmain.lbltoolbarlist.caption]
en: List
pl: Lista

[ctx: tarenmain.lbltoolbarnamecollisionrule.caption]
en: Name collision rule
pl: Kolizja nazwy

[ctx: tarenmain.lbltoolbaroptions.caption]
en: Options
pl: Opcje

[ctx: tarenmain.lbltoolbartools.caption]
en: Tools
pl: Narzędzia

en: close
pl: zamknij

en: Upgrade now!
pl: Uaktualnij teraz!

en: A new version of Advanced Renamer is available.
pl: Znaleziono nową wersję Advanced Renamer.

en: Load List...
pl: Wczytaj listę...

[ctx: tarenmain.menuitem1.caption]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: MethodBar
pl: Pasek metod

en: &About...
pl: O progr&amie...

en: Add method
pl: Dodaj metodę

[ctx: tarenmain.mniaddfiles.caption]
en: Files
pl: Pliki

[ctx: tarenmain.mniaddfolders.caption]
en: Folders
pl: Foldery

[ctx: tarenmain.mniaddselected.caption]
en: Add selected
pl: Dodaj zaznaczone

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsbottom.caption]
en: Bottom
pl: Na spód

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsdown.caption]
en: Down
pl: W dół

en: Load Method List
pl: Wczytaj listę metod

en: Save Method List
pl: Zapisz listę metod

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodstop.caption]
en: Top
pl: Na wierzch

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsup.caption]
en: Up
pl: W górę

en: Change description...
pl: Zmień opis...

en: Check for &new version...
pl: Sprawdź czy jest &nowa wersja...

[ctx: tarenmain.mniclearbatchmethods.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: tarenmain.mniclearlist.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść

[ctx: tarenmain.mnicolumns.caption]
en: Columns
pl: Kolumny

en: Command line
pl: Linia komend

en: Remove method
pl: Usuń metodę

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Fit Columns
pl: Dopasuj kolumny

[ctx: tarenmain.mnifolderpaneladdselected.caption]
en: Add selected
pl: Dodaj zaznaczone

[ctx: tarenmain.mnifolderpanelrefresh.caption]
en: Refresh
pl: Odśwież

en: Show files
pl: Pokaż pliki

en: Visit the online &forum...
pl: Odwiedź stronę &forum...

[ctx: tarenmain.mnigpsvalues.caption]
en: GPS Values
pl: Wartości GPS

[ctx: tarenmain.mniimport.caption]
en: Import
pl: Importuj

en: Data from CSV
pl: Dane z CSV

en: Files from CSV
pl: Pliki z CSV

en: Inverse marks
pl: Odwróć zaznaczenia

[ctx: tarenmain.mnijsconsole.caption]
en: JS Console
pl: Konsola JS

en: License key...
pl: Klucz licencji...

[ctx: tarenmain.mnilistbottom.hint]
en: Bottom
pl: Na spód

[ctx: tarenmain.mnilistdown.hint]
en: Down
pl: W dół

[ctx: tarenmain.mnilisttop.hint]
en: Top
pl: Na wierzch

[ctx: tarenmain.mnilistup.hint]
en: Up
pl: W górę

en: Load
pl: Wczytaj

en: Mark
pl: Wybierz

en: Mark all
pl: Wybierz wszystkie

en: Mark by pattern...
pl: Wybierz wg wzorca...

en: Mark none
pl: Nie wybieraj żadnego

en: Mark not matching pattern...
pl: Wybierz niepasujące wzory...

en: Mark selected
pl: Wybierz zaznaczone

en: Save
pl: Zapisz

en: Metadata
pl: Metadane

[ctx: tarenmain.mnimethodcheckall.caption]
en: Check all
pl: Zaznacz wszystkie

en: Help...
pl: Pomoc...

[ctx: tarenmain.mnimethoduncheckall.caption]
en: Uncheck all
pl: Odznacz wszystkie

en: More...
pl: Więcej...

en: Move Bottom
pl: Na spód

en: Move Down
pl: W dół

en: Move Selected
pl: Przesuń zaznaczone

en: Move Top
pl: Na wierzch

en: Move Up
pl: W górę

en: Open containing folder
pl: Otwórz folder zawierający

en: Override new filename...
pl: Zastąp nową nazwę pliku...

en: Pair renaming
pl: Tłumaczenie par

en: About Advanced Renamer
pl: O Advanced Renamer

en: Randomize sorting
pl: Sortuj losowo

en: Remove by pattern...
pl: Usuń według wzoru...

en: Remove &erroneous items
pl: Usuń błędne elementy

en: Remove special
pl: Usuń specjalnie

en: Remove unchanged items
pl: Usuń niezmienione pozycje

en: Remove unmarked items
pl: Usuń niezaznaczone pozycje

[ctx: tarenmain.mnisavelist.caption]
en: Save List
pl: Zapisz listę

en: To CSV file...
pl: Do pliku CSV...

en: To text file...
pl: Zapisz listę...

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select all
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select none
pl: Odznacz

[ctx: tarenmain.mnisettings.caption]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Sort by
pl: Sortuj poprzez

en: Column
pl: Kolumna

en: Pattern...
pl: Wzór...

[ctx: tarenmain.mnitestnames.caption]
en: Refresh
pl: Odśwież

en: Undo batch
pl: Cofnij zmiany

en: Unmark by pattern...
pl: Odznacz wg wzorca...

en: Unmark selected
pl: Odznacz wybrane

en: &User guide...
pl: Instrukcja &użytkowania...

[ctx: tarenmain.move1.caption]
en: Move
pl: Przenieś

en: Run
pl: Uruchom

en: &Paste
pl: &Wklej

[ctx: tarenmain.refresh1.caption]
en: Refresh
pl: Odśwież

[ctx: tarenmain.remove1.caption]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: tarenmain.savedialog1.title]
en: Save List
pl: Zapisz listę

en: Select &All
pl: &Zaznacz wszystkie

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuadd.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuhelp.caption]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuimport.caption]
en: Import
pl: Importuj

[ctx: tarenmain.tbsmallmenulist.caption]
en: List
pl: Lista

[ctx: tarenmain.tbsmallmenunamecollision.caption]
en: Name collision rule
pl: Kolizja nazwy

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuoptions.caption]
en: Options
pl: Opcje

[ctx: tarenmain.tbsmallmenutools.caption]
en: Tools
pl: Narzędzia

[ctx: tarenmain.top1.caption]
en: Top
pl: Na wierzch

en: &Undo
pl: Co&fnij

[ctx: tarenmain.up1.caption]
en: Up
pl: W górę

en: Show errors...
pl: Pokaż błędy...

en: Undo last batch...
pl: Cofnij ostatnią serię...

[ctx: tbatchresultframe.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
pl: Znalezionych błędów:

[ctx: tbatchresultframe.lbllastresult.caption]
en: Last result
pl: Ostatni wynik

en: Total number of items:
pl: Całkowita liczba elementów:

en: Add all items
pl: Dodaj wszystkie

en: Add items with errors
pl: Dodaj błędne elementy

en: Add successful items
pl: Dodaj poprawne elementy

en: Add unchanged items
pl: Dodaj niezmienione pozycje

en: &Bottom
pl: &Ostatnia

[ctx: tcustomizecols.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tcustomizecols.btndefault.caption]
en: Default
pl: Domyślne

en: &Down
pl: W &dół

en: &Top
pl: &Pierwsza

en: &Up
pl: Do &góry

[ctx: tcustomizecols.caption]
en: Columns
pl: Kolumny

en: Available columns:
pl: Dostępne kolumny:

en: Column &Width:
pl: Szerokość kolumny:

en: Selected columns:
pl: Wybrane kolumny:

[ctx: tfrmaddfolderchoice.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Add folder
pl: Dodaj folder

en: Add &root folders
pl: Dodawaj foldery &główne

en: Add &subfolders
pl: Dodawaj po&dfoldery

en: &Include subfolders
pl: Uwzględnij po&dfoldery

[ctx: tfrmaddfolderchoice.chknotmatching.caption]
en: Not matching
pl: Nie pasuje

en: Filename &mask:
pl: &Maska nazwy pliku:

[ctx: tfrmaddfolderchoice.lblregex.caption]
en: Regular expression match:
pl: Dopasowanie wyrażenia regularnego:

en: Add the &files in the folders
pl: Dodaj &pliki w folderach

en: Add the f&olders
pl: Dodaj &foldery

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Condition
pl: Warunki

en: Apply condition
pl: Zastosuj warunek do

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.chknotmatching.caption]
en: Not matching
pl: Nie pasujące

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblfield.caption]
en: Field:
pl: Pole:

en: Any item not matching the condition below will be ignored. Comparison is case insensitive.
pl: Jakikolwiek element nie pasujący do poniższych warunków będzie pominięty. Porównanie rozpoznaje wielkość liter.

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblmatch.caption]
en: Match:
pl: Dopasowanie:

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblpattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

[ctx: tfrmcommandline.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: Copy command
pl: Kopiuj komendę

en: Save to .bat file...
pl: Zapisz do pliku .bat...

en: Command line configuration
pl: Konfiguracja linii komend

en: Also add items from subfolders
pl: Dodaj również pozycje z podfolderów

en: Reverse
pl: Odwróć

en: Save batch file
pl: Zapisz plik wsadowy

en: Save file
pl: Zapisz plik

[ctx: tfrmcommandline.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
pl: Otwórz metodę wsadową

en: Open file
pl: Otwórz plik

[ctx: tfrmcommandline.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
pl: Tryb wsadowy:

en: Command:
pl: Komenda:

en: Destination folder:
pl: Folder docelowy:

en: File containing items:
pl: Plik zawierający pozycje:

en: Item mask:
pl: Maska elementu:

en: Item order:
pl: Kolejność elementu:

en: Item paths (one per line):
pl: Ścieżka elementu (1 na linię):

en: Item types:
pl: Typ elementu:

en: Method list file:
pl: Plik z listą metod:

en: Output to log file:
pl: Zapisz do pliku logów:

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Regex item mask:
pl: Maska pozycji wyr. reg.:

en: File containing items
pl: Plik zawierający pozycje

en: Items from path
pl: Pozycje z podanej ścieżki

en: List of items
pl: Lista pozycji

[ctx: tfrmcsvimport.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmcsvimport.btnok.caption]
en: &Import
pl: &Importuj

en: CSV Import
pl: Importowanie elementów z pliku CSV

[ctx: tfrmcsvimport.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
pl: Nagłówek jako pierwsza linia

en: Base folder for original files:
pl: Folder bazowy dla oryginalnych plików:

en: Column for new filename: (optional)
pl: Kolumna dla nowej nazwy pliku: (opcjonalnie)

en: Column for original filename:
pl: Kolumna dla oryginalnej nazwy pliku:

[ctx: tfrmcsvimport.lblcolumnseparator.caption]
en: Delimiter:
pl: Rozgranicznik:

[ctx: tfrmcsvimport.lblencoding.caption]
en: File encoding:
pl: Kodowanie pliku:

[ctx: tfrmcsvimport.lblfilename.caption]
en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Original filename
pl: Oryginalna nazwa pliku

en: New filename
pl: Nowa nazwa pliku

[ctx: tfrmcsvimportdata.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tfrmcsvimportdata.btnok.caption]
en: &Import
pl: &Importuj

en: CSV Import Data
pl: Importowanie danych z pliku CSV

[ctx: tfrmcsvimportdata.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
pl: Nagłówek jako pierwsza linia

en: Column separator:
pl: Separator kolumn:

en: After import the values will be available through the <Csv:X> tag
pl: Po zaimportowaniu wartości, będą dostępne poprzez tag <Csv:X>

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblencoding.caption]
en: File encoding:
pl: Kodowanie pliku:

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblfilename.caption]
en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

[ctx: tfrmcsvsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: CSV Settings
pl: Ustawienia CSV

en: Header row
pl: Nagłówek

en: Quote all cells
pl: Cytuj wszystkie komórki

[ctx: tfrmcsvsettings.lbldelimiter.caption]
en: Delimiter:
pl: Rozgranicznik:

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Quotation character:
pl: Znak cytatu:

en: First use
pl: Pierwsze użycie

en: Accept license terms
pl: Akceptuj postanowienia licencji

en: Help getting started
pl: Pomoc w rozpoczęciu pracy

en: License terms:
pl: Postanowienia licencji:

en: If this is your first use of Advanced Renamer you might want to checkout the "Help getting started" page from the user guide. It will quickly help you learn the basic features of the program.
pl: Jeśli po raz pierwszy korzystasz z Advanced Renamer, możesz sprawdzić stronę „Pomoc w rozpoczęciu pracy” w instrukcji użytkowania. Szybko nauczysz się podstawowych funkcji programu.

[ctx: tfrmitemdetails.btncopytag.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

en: ExifTool is an external program with support for more file formats.
pl: ExifTool jest oddzielną aplikacją ze wsparciem dla większej ilości formatów.

[ctx: tfrmitemdetails.lblfilter.caption]
en: Filter:
pl: Filtr:

en: Group:
pl: Grupa:

[ctx: tfrmitemdetails.mnicopy.caption]
en: Copy
pl: Kopiuj

[ctx: tfrmitempreview.lblnopreview.caption]
en: No preview available
pl: Brak podglądu

[ctx: tfrmjsconsole.caption]
en: JS Console
pl: Konsola JS

[ctx: tfrmjsconsole.lblfilter.caption]
en: Filter:
pl: Filtr:

[ctx: tfrmjsconsole.lblmatch.caption]
en: Match:
pl: Dopasowanie:

en: Close and apply script
pl: Zamknij i zastosuj skrypt

[ctx: tfrmjsscript.caption]
en: Script
pl: Skrypt

en: This script will be executed only once and prior to iterating and processing all the items in the list. Use it to set up any initial values.
pl: Skrypt ten zostanie wykonany tylko raz przed rozpoczęciem przetwarzania wszystkich elementów z listy. Użyj go, aby ustawić wszelkie wartości początkowe.

en: This script will be executed one time for every item in the list.
pl: Ten skrypt zostanie wykonany raz dla każdej pozycji z listy.

[ctx: tfrmlicensebyfile.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: ... or load from file
pl: … lub wczytaj z pliku

en: License by file
pl: Licencja na podstawie pliku

en: Insert activation file:
pl: Wstaw plik aktywacyjny:

en: Are you having issues activation the license key? Click the link and follow instructions
pl: Masz problem z aktywacją klucza licencji? Kliknij w link i postępuj zgodnie z instrukcją

[ctx: tfrmnamecollisionrule.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Name Collision Rule
pl: Reguły Kolizji Nazw

en: Name Collision Rule:
pl: W przypadku kolizji nazwy:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

en: &Add
pl: Dodaj

[ctx: tfrmpattern.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: &New
pl: Nowy

en: Patterns
pl: Wzorce

en: &Delete
pl: Usuń

en: Available &Patterns:
pl: Dostępne wzorce:

en: &Selected Pattern:
pl: Wybrany wzorzec:

[ctx: tgpsvaluesform.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tgpsvaluesform.caption]
en: GPS Values
pl: Wartości GPS

en: Use the list below to override GPS values.
pl: Użyj poniższej listy aby nadpisać wartości GPS.

en: Filesize
pl: Rozmiar pliku

en: &Help
pl: Pomoc

en: Tag documentation
pl: Dokumentacja znaczników

en: Add to favorites
pl: Dodaj do ulubionych

[ctx: tinserttag.mnimove.caption]
en: Move
pl: Przenieś

[ctx: tinserttag.mnimovebottom.caption]
en: Bottom
pl: Ostatnie

[ctx: tinserttag.mnimovedown.caption]
en: Down
pl: W dół

[ctx: tinserttag.mnimovetop.caption]
en: Top
pl: Pierwsze

[ctx: tinserttag.mnimoveup.caption]
en: Up
pl: W górę

en: Remove from favorites
pl: Usuń z ulubionych

[ctx: tinserttag.tabsheet1.caption]
en: Default
pl: Domyślne

en: Image
pl: Obraz

en: Time
pl: Czas

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Doc
pl: DOC

en: Exe
pl: EXE

en: Fav
pl: Ulubione

en: GPS
pl: GPS (geolokacja)

en: Video
pl: Wideo

[ctx: tinserttagwnd.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Text field value
pl: Wstaw znacznik

[ctx: tinserttagwnd.chkuseregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Metacharacters for regular expressions:
pl: Meta-znaki wyrażeń regularnych:

en: Tags:
pl: Znaczniki:

en: Numeric value
pl: Wartość liczbowa

[ctx: tinserttagwnd.rbpattern.caption]
en: Pattern
pl: Wzorzec

[ctx: tmetadatabatchform.btncancelbatch.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tmetadatabatchform.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: START BATCH
pl: START

en: Batch write metadata
pl: Wsadowy zapis metadanych

en: Changing metadata of files can potentially corrupt files. Please make sure to backup any files before attempting to change any metadata. Also only use this functionality on files located on local hard drive. Will work with most JPEGs and many other file types.
pl: Zmiana metadanych plików może potencjalnie je uszkodzić. Upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową wszystkich plików przed próbą zmiany jakichkolwiek metadanych. Ponadto używaj tej funkcjonalności tylko w przypadku plików znajdujących się na lokalnym dysku twardym. Będzie działać z większością plików JPEG i wieloma innymi typami plików.

[ctx: tmetadatabatchform.lblfilename.caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Metadata field:
pl: Pole metadanych:

en: New value
pl: Nowa wartość

en: Original value
pl: Oryginalna wartość

[ctx: tmethodframeadd.chkbackwards.caption]
en: Backwards
pl: Wstecz

[ctx: tmethodframeadd.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Add:
pl: Dodaj:

[ctx: tmethodframeadd.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: At index:
pl: W miejscu:

[ctx: tmethodframelist.btnload.caption]
en: Load list
pl: Wczytaj listę

[ctx: tmethodframelist.btnpopulate.caption]
en: Populate list
pl: Wypełnij listę

en: Save list
pl: Zapisz listę

[ctx: tmethodframelist.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframelistreplace.btnadd.caption]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: tmethodframelistreplace.btnremove.caption]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: tmethodframelistreplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Istotna wielkość liter

[ctx: tmethodframelistreplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

[ctx: tmethodframelistreplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframelistreplace.mniclear.caption]
en: Clear
pl: Wyczyść listę

en: Remove row
pl: Usuń wiersz

[ctx: tmethodframemove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
pl: Wstecz

[ctx: tmethodframemove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: Move relative
pl: Przeniesienie względne

[ctx: tmethodframemove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: Move count:
pl: Ile:

en: Move from:
pl: Od:

en: Move to:
pl: Do:

[ctx: tmethodframenewcase.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

[ctx: tmethodframenewcase.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframenewcase.lblcount.caption]
en: Count:
pl: Ilość:

[ctx: tmethodframenewcase.lbllocation.caption]
en: Location:
pl: Pozycja:

en: New case:
pl: Nowa wielkość liter:

[ctx: tmethodframenewcase.lblpattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

en: Position:
pl: Od:

[ctx: tmethodframenewname.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: New name:
pl: Nowa nazwa:

[ctx: tmethodframeremove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
pl: Wstecz

[ctx: tmethodframeremove.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Istotna wielkość liter

[ctx: tmethodframeremove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

[ctx: tmethodframeremove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: Character list:
pl: Lista znaków:

[ctx: tmethodframeremove.lblpattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

[ctx: tmethodframeremove.lblremovecount.caption]
en: Count:
pl: Ilość:

en: Remove type:
pl: Rodzaj usuwania:

en: Starting at:
pl: Rozpocznij od:

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Istotna wielkość liter

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: To remove more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
pl: Aby usunąć więcej niż jeden wzorzec, użyj \ lub / w celu rozdzielenia różnych wzorców.

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblpattern.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

en: Handle negative numbers
pl: Obsługa ujemnych numerów

[ctx: tmethodframerenumber.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: Change to:
pl: Zmień na:

en: Number length:
pl: Cyfr:

en: New number:
pl: Nowa liczba:

en: Number difference:
pl: Krok:

en: Number position:
pl: Rozpocznij od:

en: Zero padding:
pl: Poprzedzające zero:

en: Skip:
pl: Pomiń:

[ctx: tmethodframereplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Istotna wielkość liter

[ctx: tmethodframereplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

[ctx: tmethodframereplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: To replace more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
pl: Aby zastąpić więcej niż jeden wzorzec, użyj \ lub / w celu rozdzielenia różnych wzorców.

[ctx: tmethodframereplace.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
pl: Wystąpienia:

en: Replace:
pl: Zamień:

en: Replace with:
pl: Na:

en: Apply script
pl: Zastosuj skrypt

[ctx: tmethodframescript.btnprescript.caption]
en: Pre batch script...
pl: Preskrypt wsadowy...

en: Show in window...
pl: Pokaż w oknie...

[ctx: tmethodframescript.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframeswap.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframeswap.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
pl: Wystąpienie:

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytoaccessed.caption]
en: Accessed date and time
pl: Data/czas ostatniego użycia

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytocreated.caption]
en: Created date and time
pl: Data/czas utworzenia

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytomodified.caption]
en: Modified date and time
pl: Data/czas modyfikacji

[ctx: tmethodframetimestamp.label1.caption]
en: Pattern:
pl: Wzorzec:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

en: Day:
pl: Dzień:

en: Hour:
pl: Godz.:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblmetadatafield.caption]
en: Field:
pl: Pole:

en: Min:
pl: Min.:

en: Month:
pl: Miesiąc:

en: Sec:
pl: Sek.:

en: Set to:
pl: Ustaw na:

en: Year:
pl: Rok:

[ctx: tmethodframetrim.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
pl: Istotna wielkość liter

en: Inverse match
pl: Odwróć dopasowanie

[ctx: tmethodframetrim.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
pl: Zastosuj do:

[ctx: tmethodframetrim.lbllocation.caption]
en: Location:
pl: Pozycja:

en: Trim characters:
pl: Przytnij znaki:

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuy.caption]
en: Buy
pl: Kup

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuypersonal.caption]
en: Buy
pl: Kup

[ctx: tpleaseregisterform.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: Install license by file
pl: Zainstaluj klucz licencyjny z pliku

[ctx: tpleaseregisterform.btnremove.caption]
en: Remove
pl: Usuń

en: Apply
pl: Zastosuj

[ctx: tpleaseregisterform.caption]
en: Please register
pl: Licencja

en: For commercial use:
pl: Do użytku komercyjnego:

en: License key:
pl: Klucz licencji:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: For personal use:
pl: Do użytku domowego:

en: Registered for:
pl: Rodzaj licencji:

en: If you find Advanced Renamer useful and use it regularly, consider supporting its development by purchasing a license. Your contribution helps improve the software and ensures continued updates and support. A license is required for commercial use. Use the buttons below to get your license key.
pl: Jeśli uważasz, że Advanced Renamer jest użyteczny i używasz go regularnie, rozważ wsparcie jego rozwoju poprzez zakup licencji. Twój wkład pomoże udoskonalić aplikację i zapewnić jej ciągły rozwój i wsparcie. Klucz licencji wymagany jest do użytku komercyjnego. Użyj poniższych przycisków, aby otrzymać klucz licencji.

[ctx: tprerenaming.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

[ctx: tprerenaming.btnstart.caption]
en: Start
pl: START

en: Start Renaming
pl: Zmiana Nazw

en: Make sure your renaming settings are correct before hitting the Rename button.
pl: Upewnij się, że wszystkie ustawienia zmian są poprawne zanim wciśniesz przycisk START.

en: See Errors
pl: Pokaż błędy

en: Progress
pl: Postęp

en: Never ask again
pl: Nie pytaj więcej

en: Add files:
pl: Dodaj pliki:

[ctx: tprogress.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
pl: Znalezionych błędów:

en: Please wait while performing batch...
pl: Proszę czekać podczas przetwarzania....

en: Total amount of files:
pl: Całkowita ilość plików:

[ctx: tprogress.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: ErrorCode
pl: Kod błędu

en: Error Desc
pl: Opis błędu

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
pl: Całkowita liczba plików:

en: Successfull:
pl: Zmienione:

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[2].text]
en: Errors:
pl: Błędy:

[ctx: tprogressadd.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Please Wait
pl: Proszę czekać

[ctx: tprogressadd.lbladdingfiles.caption]
en: Adding files...
pl: Dodawanie plików...

en: Skip erroneous files
pl: Pomiń błędne pliki

en: Stop batch
pl: Zatrzymaj przetwarzanie

en: Errors has been found
pl: Znaleziono błędy

en: Errors has been found in the files selected for the batch. The following files cannot be renamed. Choose an action below. No files have been renamed yet.
pl: Ze względu na znalezione błędy w plikach, nie można wykonać w nich zmian. Wybierz proszę działanie poniżej. Nazwy żadnych plików nie zostały jeszcze zmienione.

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
pl: Nazwa pliku

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[1].caption]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
pl: Całkowita liczba plików:

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[1].text]
en: Errors:
pl: Błędy:

[ctx: tselectlanguage.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Select Language
pl: Wybierz język

[ctx: tselectlanguage.lbllanguage.caption]
en: Language:
pl: Język:

[ctx: tsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Clear settings..
pl: Wyczyść ustawienia...

en: Open folder..
pl: Otwórz folder...

[ctx: tsettings.btnsetdefault.caption]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: tsettings.caption]
en: Settings
pl: Ustawienia

en: Associate .aren files with Advanced Renamer
pl: Powiąż pliki *.aren z programem Advanced Renamer

en: Checked state affects Inc Nr tags
pl: Stan zaznaczenia wpływa na znacznik Inc Nr

en: Don't analyze document metadata
pl: Nie analizuj metadanych plików dokumentów

en: Don't analyze image metadata
pl: Nie analizuj metadanych plików obrazów

en: Don't analyze audio metadata
pl: Nie analizuj metadanych plików audio

en: Don't analyze video metadata
pl: Nie analizuj metadanych plików wideo

en: Sort items when added with drag and drop
pl: Sortuj elementy po przeciągnięciu

en: &Explorer Context Menu
pl: Włącz menu kontekstowe &Eksploratora

en: Extension change warning before renaming
pl: Ostrzeżenie o zmianie rozszerzenia przed rozpoczęciem zmian

en: Grid stripes
pl: Różne kolory wierszy

en: Show menu group names
pl: Pokaż nazwy grup

en: Scroll past end of line
pl: Przewijanie poza końcem linii

en: Show grid
pl: Pokaż siatkę

en: Show help getting started
pl: Pokaż pomoc jak rozpocząć pracę

en: Show add method button bar
pl: Pokaż pasek "Dodaj metodę zmiany nazwy"

en: Don't show summary before renaming
pl: Nie pokazuj podsumowania przed rozpoczęciem zmian

en: Show start button to the left
pl: Pokaż przycisk START po lewej stronie

en: Use zero padding in Inc Nr tags
pl: Wstaw poprzedzające zero dla liczników

en: Add files when batch ends:
pl: Dodaj pliki po zakończeniu zmian:

en: Color mode:
pl: Motyw:

en: Editor font size:
pl: Rozmiar czcionki edytora:

en: Min. city population for GPS:
pl: Miasto z minimalną populacją dla GPS:

en: Field for image date time operations:
pl: Pole zmian operacji czasowych:

en: Item limit:
pl: Limit ilości pozycji:

[ctx: tsettings.lbllanguage.caption]
en: Language:
pl: Język:

en: Menu position:
pl: Pozycja menu:

en: Menu sizing:
pl: Rozmiar menu:

en: Configuration in method title:
pl: Pokaż konfigurację w tytule metody:

en: &Replace unsupported with:
pl: Zastąp niewspierane znaki na:

en: Tab indent size:
pl: Rozmiar wcięcia:

en: Lower case words for title case:
pl: Małe litery w zapisie tytułowym:

en: Word separators:
pl: Separatory słów:

en: Check for updates at start up
pl: Sprawdź aktualizacje przy uruchomieniu

en: Settings folder
pl: Folder ustawień

en: Personal folder
pl: Folder osobisty

en: Same folder as executable
pl: Folder aplikacji

en: Environment
pl: Ogólne

en: Media files
pl: Pliki multimedialne

en: Program
pl: Aplikacja

en: Renaming
pl: Zmiana nazw

en: JS Script editor
pl: Edytor JS Script

[ctx: tundobatchform.btnclose.caption]
en: Close
pl: Zamknij

en: Undo this list
pl: Cofnij zmiany

en: Undo
pl: Cofnij

[ctx: tundobatchform.checkall1.caption]
en: Check all
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select an undo job in the list to the left
pl: Wybierz akcję do cofnięcia z listy po lewej

en: Choose a batch from within the last 30 days to the left and click the button "Undo this list" to rollback the batch job.
pl: Wybierz serię z ostatnich 30 dni z listy po lewej stronie i kliknij "Cofnij zmiany" aby przywrócić pierwotną nazwę.

en: Original Item
pl: Źródłowa nazwa pliku

en: Renamed Filename
pl: Docelowa nazwa pliku

[ctx: tundobatchform.listundofiles.columns[2].caption]
en: Error
pl: Błąd

en: Original Folder
pl: Ścieżka

en: Renamed Folder
pl: Zmieniona nazwa folderu

en: Delete...
pl: Usuń...

en: Uncheck &erroneous items
pl: Odznacz błędn&e elementy

[ctx: tundobatchform.uncheckall1.caption]
en: Uncheck all
pl: Odznacz wszystkie
