Advanced Renamer 4.10 - en to tr translation catalogue (867 entries)

en: Created Date
tr: Oluşturma Tarihi

[ctx: column.columnnameerror]
en: Error
tr: Hata

[ctx: column.columnnameext]
en: Extension
tr: Uzantı

en: Index
tr: Dizin

en: Modified Date
tr: Değişiklik Tarihi

[ctx: column.columnnamename]
en: Filename
tr: Dosya Adı

en: New Created Date
tr: Yeni Oluşturma Tarihi

en: New Modified Date
tr: Yeni Değişiklik Tarihi

en: New Filename
tr: Yeni Dosya Adı

en: New Path
tr: Yeni Yol

[ctx: column.columnnamepath]
en: Path
tr: Yol

en: Size
tr: Boyut

en: No more tags
    Add files with additional metadata
tr: Daha fazla etiket yok
    Ek meta veri içeren dosyalar ekleyin

en: From imported CSV file
tr: İçe aktarılan CSV dosyasından

en: Decrementing number
tr: Azalan sayı

en: Video play time (Hour)
tr: Video oynatma süresi (Saat)

en: Video play time (Minutes)
tr: Video oynatma süresi (Dakika)

en: Video play time (Seconds)
tr: Video oynatma süresi (Saniye)

en: Value from ExifTool
tr: ExifTool'dan alınan değer

en: File extension without the dot
tr: Noktasız dosya uzantısı

en: A string from the file
tr: Dosyadan bir dize

en: A line from the file
tr: Dosyadan bir satır

en: Folder name
tr: Klasör adı

en: Altitude
tr: Yükseklik

en: City where picture was taken
tr: Resmin çekildiği şehir

en: Country where picture was taken
tr: Resmin çekildiği ülke

en: Short version of GPS Country
tr: GPS Ülkesi'nin kısa versiyonu

en: Latitude
tr: Enlem

en: Latitude degrees
tr: Enlem dereceleri

en: Latitude direction
tr: Enlem yönü

en: Latitude minutes
tr: Enlem dakikaları

en: Latitude seconds
tr: Enlem saniyesi

en: Longitude
tr: Boylam

en: Longitude degrees
tr: Boylam dereceleri

en: Longitude direction
tr: Boylam yönü

en: Longitude minutes
tr: Boylam dakikaları

en: Longitude seconds
tr: Boylam saniyesi

en: State where picture was taken
tr: Resmin çekildiği eyalet

en: Short version of GPS State
tr: GPS Eyaletl'nin kısa versiyonu

en: Incrementing letter
tr: Artan harf

en: Incrementing hex numbers
tr: Artan onaltılık sayılar

en: Incrementing number
tr: Artan sayı

en: Incrementing number per folder
tr: Klasör başına artan sayı

en: Incrementing roman numerals
tr: Artan romen rakamları

en: File name without extension
tr: Uzantısı olmayan dosya adı

en: Total number of folders in the folder
tr: Klasördeki toplam klasör sayısı

en: Total number of files in the folder
tr: Klasördeki toplam dosya sayısı

en: Total number of files in the list
tr: Listedeki toplam dosya sayısı

en: Random number
tr: Rastgele sayı

en: Random string
tr: Rastgele dize

en: Substring - right
tr: Alt dize - sağ

en: Substring
tr: Alt dize

en: Indexed word of the filename
tr: Dosya adının dizinlenmiş kelimesi

en: Select a file to show details
tr: Detayları göstermek için bir dosya seçin

[ctx: itempreviewu.nopreviewavailable]
en: No preview available
tr: Ön izleme yok

en: Copied file could not be found
tr: Kopyalanan dosya bulunamadı

en: Copied folder could not be found
tr: Kopyalanan klasör bulunamadı

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: Mon
tr: Pzt

en: Tue
tr: Salı

en: Wed
tr: Çar

en: Thu
tr: Perş

en: Fri
tr: Cuma

en: Sat
tr: Cum

en: Sun
tr: Paz

[ctx: lang.err_100]
en: OK
tr: Tamam

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: is not supported in filenames
tr: dosya adlarında desteklenmiyor

en: Filename too long
tr: Dosya adı çok uzun

en: File already exists
tr: Dosya zaten mevcut

en: Cannot find source file
tr: Kaynak dosya bulunamadı

en: Filename not specified
tr: Dosya adı belirtilmedi

en: Possibility of multiple files with the same name
tr: Aynı isimde birden fazla dosya olasılığı

en: Invalid timestamp
tr: Geçersiz zaman damgası

en: Extension changed
tr: Uzantı değişti

en: Invalid tag
tr: Geçersiz etiket

en: Invalid regular expression
tr: Geçersiz düzenli ifade

en: Pattern not found
tr: Kalıp bulunamadı

en: No result from geo server
tr: Coğrafi sunucudan sonuç alınamadı

en: Invalid result from geo server
tr: Geçersiz coğrafi sunucu sonucu

en: No GPS information found
tr: GPS bilgisi bulunmuyor

en: Folders cannot be moved or copied to a different drive
tr: Klasörler farklı bir sürücüye kopyalanamaz veya taşınamaz

en: Invalid script
tr: Geçersiz betik

en: ExifTool error
tr: ExifTool hatası

en: Ignore on duplication
tr: Çoğaltmayı göz ardı et

en: OK, file pair
tr: Tamam, dosya çifti

en: OK, name override
tr: Tamam, isim geçersiz

en: OK, collision rule applied
tr: Tamam, çarpışma kuralı uygulandı

en: Could not verify field write
tr: Alan yazımı doğrulanamadı

en: Create date
tr: Tarih oluştur

en: Date created
tr: Tarih oluşturuldu

en: Date digitized
tr: Dijitalleştirme tarihi

en: Date original
tr: Orijinal tarih

en: Date taken
tr: Alınma tarihi

en: GPS DateTime
tr: GPS TarihSaat

en: Modify date
tr: Tarihi değiştir

en: Change method description
tr: Yöntem açıklamasını değiştir

en: Everything
tr: Her şey

en: Filename match
tr: Dosya adı eşleşmesi

en: Filename match (regex)
tr: Dosya adı eşleşmesi (regex)

en: Item number
tr: Öge numarası

[ctx: lang.methodname_add]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: lang.methodname_list]
en: List
tr: Liste

en: List replace
tr: Listeyi değiştir

[ctx: lang.methodname_move]
en: Move
tr: Taşı

en: New Case
tr: Yeni Harf Dizisi

en: New Name
tr: Yeni Ad

[ctx: lang.methodname_remove]
en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove pattern
tr: Deseni kaldır

en: Renumber
tr: Yeniden numaralandır

[ctx: lang.methodname_replace]
en: Replace
tr: Değiştir

[ctx: lang.methodname_script]
en: Script
tr: Betik

en: Swap
tr: Karşılıklı değiştir

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Trim
tr: Düzeltme

en: January
tr: Ocak

en: Jan
tr: Oca

en: February
tr: Şubat

en: Feb
tr: Şub

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: Apr
tr: Nis

[ctx: lang.month_05_long]
en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: Jun
tr: Haz

en: July
tr: Temmuz

en: Jul
tr: Tem

en: August
tr: Ağustos

en: Aug
tr: Ağu

en: September
tr: Eylül

en: Sep
tr: Eyl

en: October
tr: Ekim

en: Oct
tr: Eki

en: November
tr: Kasım

en: Nov
tr: Kas

en: December
tr: Aralık

en: Dec
tr: Ara

en: Moved file could not be found
tr: Taşınan dosya bulunamadı

en: Moved folder could not be found
tr: Taşınan klasör bulunamadı

[ctx: lang.msgtitle_error]
en: Error
tr: Hata

en: Clear method list?
tr: Yöntem listesi temizlensin mi?

en: Remove all rows?
tr: Tüm satırlar kaldırılsın mı?

en: The extension will be changed on some files. This can in some cases make the files unusable.
    
    Do you want to continue to rename anyway?
tr: Bazı dosyalarda uzantı değiştirilecektir. Bu, bazı durumlarda dosyaları kullanılamaz hale getirebilir.
    
    Yine de yeniden adlandırmaya devam etmek istiyor musunuz?

en: Settings from version %s has been found.
    
    Do you want to import these settings?
tr: %s sürümünden ayarlar bulundu.
    
    Bu ayarları içe aktarmak ister misiniz?

en: Overwrite file?
    
    You are about to overwrite the file "%s". Do you want to continue?
tr: Dosyanın üzerine yazılsın mı?
    
    "%s" dosyasının üzerine yazmak üzeresiniz. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Populate the text box with the original names of the items in the list?
tr: Listedeki ögelerin orijinal adları metin kutusuna yazılsın mı?

en: Remove license?
tr: Lisansı kaldırmak istiyor musunuz?

en: Errors found
    
    Possible errors has been found that makes it impossible to rename the added files.
    
    Continue renaming?
tr: Hatalar bulundu
    
    Eklenen dosyaların yeniden adlandırılmasını imkansız hale getiren olası hatalar bulundu.
    
    Yeniden adlandırmaya devam edilsin mi?

en: You have changed the settings folder.
    
    Do you want to copy your current settings to this folder?
    
    Note: Any existing files in the folder will be overwritten.
tr: Ayarlar klasörünü değiştirdiniz.
    
    Mevcut ayarlarınızı bu klasöre kopyalamak ister misiniz?
    
    Not: Klasördeki mevcut dosyaların üzerine yazılacaktır.

en: Could not add file association
tr: Dosya ilişkilendirme eklenemedi

en: Cannot add files.
    
    You cannot load more than %d items into the list.
tr: Dosya eklenemiyor.
    
    Listeye %d'den fazla öge yükleyemezsiniz.

en: Error
    
    Could not check for updates.
tr: Hata
    
    Güncellemeler kontrol edilemedi.

en: Could not create folder
tr: Klasör oluşturulamadı

en: %s is not valid
tr: %s geçerli değil

en: File not found
tr: Kalıp bulunamadı

en: Error
    
    Not a valid folder.
tr: Hata
    
    Geçerli bir klasör değil.

en: Invalid license file
tr: Geçersiz lisans dosyası

en: List is empty
tr: Liste boş

en: File format "%s" is not supported
tr: "%s" dosya biçimi desteklenmiyor

en: You must enable either "%s" or "%s"
tr: "%s" veya "%s" ögesini etkinleştirmelisiniz

en: All items in the list must have the same file extension
tr: Listedeki tüm ögeler aynı dosya uzantısına sahip olmalıdır

en: %d items were not found.
    
    %s
tr: %d öge bulunamadı.
    
    %s

en: No undo list has been selected.
tr: Geri alma listesi seçilmedi.

en: Could not remove file association
tr: Dosya ilişkilendirmesi kaldırılamadı

en: Error
    
    Cannot start renaming because there are no files in the list.
tr: Hata
    
    Listede dosya bulunmadığı için yeniden adlandırma başlatılamıyor.

en: Error saving file in settings folder. Make sure the following path is writable
tr: Ayarlar klasörüne dosya kaydedilirken hata oluştu. Aşağıdaki yolun yazılabilir olduğundan emin olun

en: Error communicating with server
tr: Sunucu ile iletişim hatası

en: Bad response from server
tr: Sunucudan kötü yanıt

en: Too many columns: %d. Maximum is %d
tr: Çok fazla sütun: %d. Maksimum %d'dir

en: Unknown error
    
    %s
tr: Bilinmeyen hata
    
    %s

en: The selected batch mode is not supported for use with folders.
tr: Seçilen toplu mod, klasörlerle kullanım için desteklenmiyor.

en: Batch write completed.
    
    %d items processed.
    %d OK.
    %d not changed.
    %d errors.
tr: Toplu yazma tamamlandı.
    
    %d öge işlendi.
    %d Tamam.
    %d ​​değiştirilmedi.
    %d hata.

en: Clear all your personal program settings?
tr: Tüm kişisel program ayarlarınızı silmek istiyor musunuz?

en: Color mode will be changed the next time the program is restarted.
tr: Renk modu, programın bir sonraki yeniden başlatılışında değiştirilecektir.

en: %d files could not be added.
tr: %d dosya eklenemedi.

en: %d of the items are already in the list
tr: %d öge zaten listede

en: Language change is applied when the program has been restarted.
tr: Dil değişiklikleri, program yeniden başlatıldığında uygulanır.

en: A new version of Advanced Renamer is available.
    
    Would you like to download the new version?
tr: Advanced Renamer'ın yeni bir sürümü mevcut.
    
    Yeni sürümü indirmek ister misiniz?

en: There are no new version of Advanced Renamer at this time.
tr: Şu an için yeni bir Advanced Renamer sürümü yok.

en: This will revert all your changes to default settings.
    
    Do you want to continue?
tr: Bu, tüm değişikliklerinizi varsayılan ayarlara geri döndürecektir.
    
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Thank you :-). You are the best!
tr: Teşekkür ederiz :-). Siz harikasınız!

en: Undo batch has ended with %d errors.
tr: Geri al işlemi %d hata ile sona erdi.

en: The batch has been successfully reverted.
tr: Toplu işlem başarıyla geri alındı.

en: 1st
tr: 1.

en: 2nd
tr: 2.

en: 3rd
tr: 3.

en: 4th
tr: 4.

en: 5th
tr: 5.

en: 6th
tr: 6.

en: 7th
tr: 7.

en: 8th
tr: 8.

en: 9th
tr: 9.

en: Original file not found
tr: Orijinal dosya bulunamadı

en: Original file still exists
tr: Orijinal dosya hala var

en: Original folder not found
tr: Orijinal Klasör Bulunamadı

en: Original folder still exists
tr: Orijinal Klasör Hala Var

en: Any character
tr: Herhangi bir karakter

en: Character contained in list of characters
tr: Karakter listesinde bulunan karakter

en: Digit character
tr: Rakam karakteri

en: End of line
tr: Satır sonu

en: Match 0 or more
tr: 0 veya daha fazla eşleşme

en: Match 1 or 0
tr: 1 veya 0 eşleşme

en: Match 1 or more
tr: 1 veya daha fazla eşleşme

en: Match at least n times but no more than m times
tr: En az n kadar, ancak daha fazla olmayan eşleşmeler

en: Match at least n times
tr: En az n kadar eşleşme

en: Match n times
tr: n kez eşleştir

en: Character not contained in list of characters
tr: Karakter listesinde bulunmayan karakter

en: Non-digit character
tr: Rakam karakteri değil

en: Non-word character
tr: Kelime karakteri değil

en: Start of line
tr: Satır başı

en: Subpattern alternative
tr: Alt desen alternatifi

en: Subpattern group
tr: Alt desen grubu

en: First subpattern match
tr: İlk alt desen eşleşmesi

en: Word character
tr: Kelime karakteri

en: Renamed file could not be found
tr: İsim değiştirilen dosya bulunamadı

en: Renamed folder could not be found
tr: İsim değiştirilen klasör bulunamadı

en: Status: Testing names...
tr: Durum: İsimleri test ediyor ...

[ctx: lang.txtabsolutedatetime]
en: Absolute date and time
tr: Mutlak tarih ve saat

[ctx: lang.txtaccesseddatetime]
en: Accessed date and time
tr: Erişim tarihi ve zamanı

en: Action
tr: İşlem

[ctx: lang.txtadd]
en: Add
tr: Ekle

en: Add files
tr: Dosyaları ekle

[ctx: lang.txtaddingfiles]
en: Adding files...
tr: Dosyalar ekleniyor...

en: All
tr: Tümü

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: All items
tr: Tüm ögeler

en: Always
tr: Her zaman

en: Analyzing files...
tr: Dosyalar analiz ediliyor...

en: Ask
tr: Sor

en: Auto
tr: Otomatik

[ctx: lang.txtbatchmodecopy]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: lang.txtbatchmodemove]
en: Move
tr: Taşı

en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Character list
tr: Karakter listesi

en: Commercial use
tr: Ticari Kullanım

en: Compact
tr: Kompakt

en: Contains
tr: İçerir

en: Copied item
tr: Kopyalanan öge

en: Copied item path
tr: Kopyalanan öge yolu

en: Copy value to all
tr: Değeri tümüne kopyala

en: Copy value to all above
tr: Değeri yukarıdakilerin tümüne kopyala

en: Copy value to all below
tr: Değeri aşağıdakilerin tümüne kopyala

[ctx: lang.txtcreateddatetime]
en: Created date and time
tr: Oluşturulma tarihi ve zamanı

en: Dark
tr: Koyu

en: Description
tr: Açıklama

en: Accents and special marks
tr: Aksanlar ve özel işaretler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Email
tr: E-posta

en: End
tr: Bitiş

en: Ends with
tr: İle biter

en: Enter your email address to activate license
tr: Lisansı etkinleştirmek için e-posta adresinizi girin

en: Equals
tr: Eşittir

en: Errors
tr: Hatalar

[ctx: lang.txtextension]
en: Extension
tr: Uzantı

en: File
tr: Dosya

[ctx: lang.txtfilenamepattern]
en: Filename pattern
tr: Dosya adı deseni

[ctx: lang.txtfiles]
en: Files
tr: Dosyalar

en: First letter
tr: İlk kullanım

en: First letter in every word
tr: Her kelimenin ilk harfi

en: Folder
tr: Klasör

en: Folder location
tr: Klasör konumu

[ctx: lang.txtfolders]
en: Folders
tr: Klasörler

en: Got Errors
tr: Hatalar Oluştu

[ctx: lang.txtimagedatetime]
en: Image date and time
tr: Resim tarihi ve saati

en: Inverted case
tr: Büyük/Küçük harf ters çevir

en: Could not revert item
tr: Öge geri alınamadı

en: Item reverted OK
tr: Öge başarıyla geri alındı

en: Items
tr: Ögeler

en: Length longer than
tr: Uzunluğu bundan daha uzun

en: Length shorter than
tr: Uzunluğu bundan daha kısa

en: Less
tr: Daha az

en: Click here if you are having issues activating
tr: Etkinleştirmede sorun yaşıyorsanız buraya tıklayın

en: Light
tr: Açık

[ctx: lang.txtloadlist]
en: Load list
tr: Liste yükle

en: Lower case
tr: Küçük harfe dönüştür

en: Matches
tr: Eşleşmeler

[ctx: lang.txtmetadatafield]
en: Metadata field
tr: Meta veri alanı

en: Methods
tr: Yöntemler

[ctx: lang.txtmodifieddatetime]
en: Modified date and time
tr: Tarih ve zaman değiştirildi

en: More
tr: Daha fazla

en: Moved item
tr: Taşınan öge

en: Moved item path
tr: Taşınan öge yolu

en: Name
tr: Ad

en: Name and extension
tr: Ad ve uzantı

en: Append image sub second
tr: Resim alt saniyesini ekle

en: Append number
tr: Numara ekle

en: Append pattern
tr: Desen ekle

en: Fail
tr: Başarısız

en: Ignore
tr: Atla

[ctx: lang.txtnamecollisionrule_newname]
en: New name
tr: Yeni ad

en: Never
tr: Asla

en: New extension
tr: Ad ve uzantı

en: New folder
tr: Yeni klasör

[ctx: lang.txtnewname]
en: New name
tr: Yeni ad

en: New path and name
tr: Yeni yol ve ad

en: No change
tr: Değişiklik yok

en: No data
tr: Veri yok

en: No recently used presets
tr: Son kullanılan ön ayar yok

en: No methods in use.
    
    Click the Add button to add new methods.
tr: Hiçbir yöntem kullanılmıyor.
    
    Yeni yöntemler eklemek için Ekle düğmesine tıklayın.

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not registered
tr: KAYITLI DEĞİL

[ctx: lang.txtnow]
en: Now
tr: Şimdi

en: Numbers
tr: Sayılar

en: Occurrence
tr: Oluşum

[ctx: lang.txtok]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: lang.txtparentfolderpattern]
en: Parent folder pattern
tr: Üst klasör deseni

[ctx: lang.txtpath]
en: Path
tr: Yol

en: Path and name
tr: Yol ve ad

[ctx: lang.txtpattern]
en: Pattern
tr: Desen

en: Personal use
tr: Kişisel kullanım

[ctx: lang.txtpopulatelist]
en: Populate list
tr: Listeyi doldur

en: Position
tr: Konum

[ctx: lang.txtprebatchscript]
en: Pre batch script...
tr: Ön toplu iş betiği...

[ctx: lang.txtregister]
en: Please register
tr: Kaydolun

en: Registered to %s
tr: Kayıtlı için %s

en: Regular expression
tr: Düzenli ifade eşleşmesi

[ctx: lang.txtrelativedatetime]
en: Relative date and time
tr: Göreceli tarih ve saat

en: Renamed item
tr: Yeniden adlandırılan öge

en: Renamed item path
tr: İsim değiştirilen öge yolu

en: Absolute number
tr: Kesin sayı

en: Relative to existing number
tr: Varolan sayıya göre

[ctx: lang.txtreplace]
en: Replace
tr: Değiştir

en: Replace with
tr: İle değiştir

en: Select folder
tr: Klasör seç

en: Separator
tr: Ayırıcı

[ctx: lang.txtstart]
en: Start
tr: Başlangıç

en: Start and end
tr: Başlangıç ​​ve bitiş

en: Starts with
tr: İle başlar

[ctx: lang.txtstatus]
en: Status
tr: Durum

en: Super compact
tr: Süper kompakt

en: Tag
tr: Etiket

en: Text list
tr: Metin listesi

en: Title case
tr: Başlık büyük/küçük harf

en: Top of list
tr: Listenin başı

en: Top of window
tr: Pencerenin üst kısmı

en: Unchanged items
tr: Değişmeyen ögeler

en: Upper case
tr: Büyük harfe dönüştür

en: Value
tr: Değer

en: Items with errors
tr: Hatalı ögeler

en: Items without errors
tr: Hatasız ögeler

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Manual
tr: Elle

en: No padding
tr: Dolgusuz

[ctx: tabout.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

en: About
tr: Hakkında

en: Also check out the forum
tr: Forum'a da bir göz atın

en: Comments, bugs, ways of improvements etc. are very welcome.
tr: Yorumlar, hatalar, iyileştirme yolları vb. çok hoş karşılanır.

[ctx: tadddir.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

en: New folder...
tr: Yeni klasör...

[ctx: tadddir.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Add Folder
tr: Klasör Ekle

en: Include &subfolders
tr: &Alt klasörleri dahil et

[ctx: tadddir.chknotmatching.caption]
en: Not matching
tr: Eşleşme yok

en: &Mask:
tr: &Maske:

[ctx: tadddir.lblregexmatch.caption]
en: Regular expression match:
tr: Düzenli ifade eşleşmesi:

en: Add...
tr: Ekle...

en: Add Method
tr: Yöntem Ekle

en: Auto test
tr: Otomatik kontrol

[ctx: tarenmain.bottom1.caption]
en: Bottom
tr: Alt

en: Rename Files
tr: Dosyaları Yeniden Adlandır

en: Rename Folders
tr: Klasörleri Yeniden Adlandır

[ctx: tarenmain.btnhelp.caption]
en: Help
tr: Yardım

en: Need help getting started?
tr: İlk adımlarda yardıma ihtiyacınız mı var?

en: Folder panel
tr: Dizin penceresi

[ctx: tarenmain.btnleftpanelitemdetails.hint]
en: Item details
tr: Öge detayları

[ctx: tarenmain.btnleftpanelmethods.hint]
en: Renaming methods
tr: Yeniden adlandırma yöntemleri

[ctx: tarenmain.btnleftpanelpreview.hint]
en: Preview
tr: Ön İzle

en: Start batch
tr: Toplu işlemi başlat

en: Change Method to
tr: Yöntemi Şu Şekilde Değiştir

en: Don't show this again
tr: Bunu tekrar gösterme

[ctx: tarenmain.clear1.caption]
en: Clear
tr: Temizle

en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

en: &Copy
tr: &Kopyala

en: Cu&t
tr: K&es

en: Delete
tr: Sil

[ctx: tarenmain.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
tr: Toplu yöntemi aç

en: Save batch method
tr: Toplu yöntemi kaydet

[ctx: tarenmain.down1.caption]
en: Down
tr: Aşağı

en: Insert &Tag
tr: &Etiket Ekle

en: Add batch method
tr: Toplu yöntem ekle

[ctx: tarenmain.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
tr: Toplu mod:

[ctx: tarenmain.lblfileinfopaneltitle.caption]
en: Item details
tr: Öge detayları

en: Add items
tr: Öge ekle

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

[ctx: tarenmain.lblnamecollisionruleseparator.caption]
en: Separator:
tr: Ayırıcı:

en: No methods found.
tr: Yöntem bulunamadı.

en: Output folder:
tr: Çıktı klasörü:

en: Presets:
tr: Ön Ayarlar:

[ctx: tarenmain.lblpreviewpaneltitle.caption]
en: Preview
tr: Ön İzleme

[ctx: tarenmain.lblrenamingmethods.caption]
en: Renaming methods
tr: Yeniden adlandırma yöntemleri

[ctx: tarenmain.lblstatuslastresult.caption]
en: Last result
tr: Son sonuç

[ctx: tarenmain.lbltoolbaradd.caption]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: tarenmain.lbltoolbarlist.caption]
en: List
tr: Liste

[ctx: tarenmain.lbltoolbarnamecollisionrule.caption]
en: Name collision rule
tr: Ad çarpışma kuralı

[ctx: tarenmain.lbltoolbaroptions.caption]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: tarenmain.lbltoolbartools.caption]
en: Tools
tr: Araçlar

en: close
tr: kapat

en: Upgrade now!
tr: Şimdi güncelle!

en: A new version of Advanced Renamer is available.
tr: Advanced Renamer'ın yeni sürümü mevcut.

en: Load List...
tr: Listeyi Yükle...

[ctx: tarenmain.menuitem1.caption]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: MethodBar
tr: Yöntem Çubuğu

en: &About...
tr: &Hakkında...

en: Add method
tr: Yöntem ekle

[ctx: tarenmain.mniaddfiles.caption]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: tarenmain.mniaddfolders.caption]
en: Folders
tr: Klasörler

[ctx: tarenmain.mniaddselected.caption]
en: Add selected
tr: Seçileni ekle

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsbottom.caption]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsdown.caption]
en: Down
tr: Aşağı

en: Load Method List
tr: Yöntem Listesini Yükle

en: Save Method List
tr: Yöntem Listesini Kaydet

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodstop.caption]
en: Top
tr: Üst

[ctx: tarenmain.mnibatchmethodsup.caption]
en: Up
tr: Yukarı

en: Change description...
tr: Açıklamayı değiştir ...

en: Check for &new version...
tr: Yeni sürümü kontrol et...

[ctx: tarenmain.mniclearbatchmethods.caption]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: tarenmain.mniclearlist.caption]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: tarenmain.mnicolumns.caption]
en: Columns
tr: Sütunlar

en: Command line
tr: Komut satırı

en: Remove method
tr: Yöntemi kaldır

en: Duplicate
tr: Yinelenen

en: Fit Columns
tr: Sütunları Uyarla

[ctx: tarenmain.mnifolderpaneladdselected.caption]
en: Add selected
tr: Seçileni ekle

[ctx: tarenmain.mnifolderpanelrefresh.caption]
en: Refresh
tr: Yenile

en: Show files
tr: Dosyaları göster

en: Visit the online &forum...
tr: Online &forum'u ziyaret et...

[ctx: tarenmain.mnigpsvalues.caption]
en: GPS Values
tr: GPS Değerleri

[ctx: tarenmain.mniimport.caption]
en: Import
tr: İçe Aktar

en: Data from CSV
tr: CSV'den veri

en: Files from CSV
tr: CSV'den Dosyalar

en: Inverse marks
tr: İşaretleri ters çevir

[ctx: tarenmain.mnijsconsole.caption]
en: JS Console
tr: JS Konsolu

en: License key...
tr: Lisans anahtarı...

[ctx: tarenmain.mnilistbottom.hint]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: tarenmain.mnilistdown.hint]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: tarenmain.mnilisttop.hint]
en: Top
tr: Üst

[ctx: tarenmain.mnilistup.hint]
en: Up
tr: Yukarı

en: Load
tr: Yükle

en: Mark
tr: Seç

en: Mark all
tr: Tümünü işaretle

en: Mark by pattern...
tr: Desene göre işaretle ...

en: Mark none
tr: Hiçbirini işaretleme

en: Mark not matching pattern...
tr: Desene uymayan işaretleri seç ...

en: Mark selected
tr: Seçilmişleri işaretle

en: Save
tr: Kaydet

en: Metadata
tr: Meta Veri

[ctx: tarenmain.mnimethodcheckall.caption]
en: Check all
tr: Hepsini seç

en: Help...
tr: Yardım...

[ctx: tarenmain.mnimethoduncheckall.caption]
en: Uncheck all
tr: Hepsini kaldır

en: More...
tr: Daha fazla...

en: Move Bottom
tr: Sona Taşı

en: Move Down
tr: Yukarı Taşı

en: Move Selected
tr: Seçileni Taşı

en: Move Top
tr: Başa Taşı

en: Move Up
tr: Aşağı Taşı

en: Open containing folder
tr: Dosyayı içeren klasörü aç

en: Override new filename...
tr: Yeni dosya adını üzerine yaz...

en: Pair renaming
tr: Çift yeniden adlandırma

en: About Advanced Renamer
tr: Advanced Renamer Hakkında

en: Randomize sorting
tr: Rastgele sıralama

en: Remove by pattern...
tr: Desene göre kaldır...

en: Remove &erroneous items
tr: &Hatalı ögeleri kaldır

en: Remove special
tr: Özelliği kaldır

en: Remove unchanged items
tr: Değiştirilmemiş ögeleri kaldır

en: Remove unmarked items
tr: İşaretlenmemiş ögeleri kaldır

[ctx: tarenmain.mnisavelist.caption]
en: Save List
tr: Listeyi Kaydet

en: To CSV file...
tr: CSV dosyasına ...

en: To text file...
tr: Metin dosyasına ...

en: Select
tr: Seç

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Select none
tr: Hiçbirini seçme

[ctx: tarenmain.mnisettings.caption]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Sort by
tr: Sırala

en: Column
tr: Sütun

en: Pattern...
tr: Desen...

[ctx: tarenmain.mnitestnames.caption]
en: Refresh
tr: Yenile

en: Undo batch
tr: Toplu geri al

en: Unmark by pattern...
tr: Desene göre işareti kaldır...

en: Unmark selected
tr: Seçimi kaldır

en: &User guide...
tr: &Kullanıcı kılavuzu...

[ctx: tarenmain.move1.caption]
en: Move
tr: Taşı

en: Run
tr: Çalıştır

en: &Paste
tr: &Yapıştır

[ctx: tarenmain.refresh1.caption]
en: Refresh
tr: Yenile

[ctx: tarenmain.remove1.caption]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: tarenmain.savedialog1.title]
en: Save List
tr: Listeyi Kaydet

en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuadd.caption]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuhelp.caption]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuimport.caption]
en: Import
tr: İçe Aktar

[ctx: tarenmain.tbsmallmenulist.caption]
en: List
tr: Liste

[ctx: tarenmain.tbsmallmenunamecollision.caption]
en: Name collision rule
tr: Ad çarpışma kuralı

[ctx: tarenmain.tbsmallmenuoptions.caption]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: tarenmain.tbsmallmenutools.caption]
en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: tarenmain.top1.caption]
en: Top
tr: Üst

en: &Undo
tr: &Geri Al

[ctx: tarenmain.up1.caption]
en: Up
tr: Yukarı

en: Show errors...
tr: Hataları göster...

en: Undo last batch...
tr: Son toplu işi geri al...

[ctx: tbatchresultframe.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
tr: Hata bulundu:

[ctx: tbatchresultframe.lbllastresult.caption]
en: Last result
tr: Son sonuç

en: Total number of items:
tr: Toplam öge sayısı:

en: Add all items
tr: Tüm ögeleri ekle

en: Add items with errors
tr: Hatalı ögeleri ekle

en: Add successful items
tr: Tüm başarılı ögeleri ekle

en: Add unchanged items
tr: Değiştirilmemiş ögeleri ekle

en: &Bottom
tr: &Alt

[ctx: tcustomizecols.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tcustomizecols.btndefault.caption]
en: Default
tr: Varsayılan

en: &Down
tr: &Aşağı

[ctx: tcustomizecols.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: &Top
tr: &Üst

en: &Up
tr: &Yukarı

[ctx: tcustomizecols.caption]
en: Columns
tr: Sütunlar

en: Available columns:
tr: Mevcut sütunlar:

en: Column &Width:
tr: Sütun &genişliği:

en: Selected columns:
tr: Seçili sütunlar:

[ctx: tfrmaddfolderchoice.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmaddfolderchoice.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Add folder
tr: Klasör ekle

en: Add &root folders
tr: &Kök klasör ekle

en: Add &subfolders
tr: &Alt klasör ekle

en: &Include subfolders
tr: Alt klasörleri dahil et

[ctx: tfrmaddfolderchoice.chknotmatching.caption]
en: Not matching
tr: Eşleşme yok

en: Filename &mask:
tr: Dosya adı &maskesi:

[ctx: tfrmaddfolderchoice.lblregex.caption]
en: Regular expression match:
tr: Düzenli ifade eşleşmesi:

en: Add the &files in the folders
tr: Dosyaları klasörlere ekle

en: Add the f&olders
tr: Klasör ekle

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Condition
tr: Koşul

en: Apply condition
tr: Koşulu uygula

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.chknotmatching.caption]
en: Not matching
tr: Eşleşme yok

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblfield.caption]
en: Field:
tr: Alan:

en: Any item not matching the condition below will be ignored. Comparison is case insensitive.
tr: Aşağıdaki koşulla eşleşmeyen herhangi bir öge göz ardı edilecektir. Karşılaştırma büyük/küçük harfe duyarlı değildir.

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblmatch.caption]
en: Match:
tr: Eşleşme:

[ctx: tfrmbatchmethodcondition.lblpattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

[ctx: tfrmcommandline.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

en: Copy command
tr: Komutu kopyala

en: Save to .bat file...
tr: .bat dosyasına kaydet...

en: Command line configuration
tr: Komut satırı yapılandırması

en: Also add items from subfolders
tr: Alt klasörlerden de ögeleri ekle

en: Reverse
tr: Ters çevir

en: Save batch file
tr: Toplu iş dosyasını kaydet

en: Save file
tr: Dosyayı kaydet

[ctx: tfrmcommandline.dlgopenbatchmethodlist.title]
en: Open batch method
tr: Toplu yöntemi aç

en: Open file
tr: Dosya aç

[ctx: tfrmcommandline.lblbatchmode.caption]
en: Batch mode:
tr: Toplu mod:

en: Command:
tr: Komut:

en: Destination folder:
tr: Hedef dizin:

en: File containing items:
tr: Ögeleri içeren dosya:

en: Item mask:
tr: Öge maskesi:

en: Item order:
tr: Öge sıralama:

en: Item paths (one per line):
tr: Öge yolları (satır başına bir tane):

en: Item types:
tr: Öge türleri:

en: Method list file:
tr: Yöntem listesi dosyası:

en: Output to log file:
tr: Günlük dosyasına çıktı:

en: Path:
tr: Yol:

en: Regex item mask:
tr: Düzenli ifade öge maskesi:

en: File containing items
tr: Ögeleri içeren dosya

en: Items from path
tr: Yoldan ögeler

en: List of items
tr: Öge listesi

[ctx: tfrmcsvimport.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmcsvimport.btnok.caption]
en: &Import
tr: &İçe Aktar

en: CSV Import
tr: CSV'yi İçe Aktarma

[ctx: tfrmcsvimport.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
tr: İlk satır başlıktır

en: Base folder for original files:
tr: Orijinal dosyaların temel klasörü:

en: Column for new filename: (optional)
tr: Yeni dosya adı sütunu: (isteğe bağlı)

en: Column for original filename:
tr: Orijinal dosya adı sütunu:

[ctx: tfrmcsvimport.lblcolumnseparator.caption]
en: Delimiter:
tr: Sınırlayıcı:

[ctx: tfrmcsvimport.lblencoding.caption]
en: File encoding:
tr: Dosya kodlaması:

[ctx: tfrmcsvimport.lblfilename.caption]
en: Filename:
tr: Dosya Adı:

en: Original filename
tr: Orijinal dosya adı

en: New filename
tr: Yeni dosya adı

[ctx: tfrmcsvimport.lstcsv.columns[2].caption]
en: Status
tr: Durum

[ctx: tfrmcsvimportdata.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmcsvimportdata.btnok.caption]
en: &Import
tr: &İçe Aktar

en: CSV Import Data
tr: CSV İçe Aktarma Verileri

[ctx: tfrmcsvimportdata.chkfirstlineheader.caption]
en: First line is header
tr: İlk satır başlıktır

en: Column separator:
tr: Sütun ayırıcı:

en: After import the values will be available through the <Csv:X> tag
tr: İçe aktardıktan sonra, değerler <Csv:X> etiketi üzerinden erişilebilir olacaktır

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblencoding.caption]
en: File encoding:
tr: Dosya kodlaması:

[ctx: tfrmcsvimportdata.lblfilename.caption]
en: Filename:
tr: Dosya Adı:

[ctx: tfrmcsvsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmcsvsettings.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: CSV Settings
tr: CSV Ayarları

en: Header row
tr: Başlık satırı

en: Quote all cells
tr: Tüm hücreleri alıntıla

[ctx: tfrmcsvsettings.lbldelimiter.caption]
en: Delimiter:
tr: Sınırlayıcı:

en: Encoding:
tr: Kodlama:

en: Quotation character:
tr: Alıntı karakteri:

[ctx: tfrmfirstuse.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: First use
tr: İlk kullanım

en: Accept license terms
tr: Lisans koşullarını kabul edin

en: Help getting started
tr: Başlarken yardım alın

en: License terms:
tr: Lisans koşulları:

en: If this is your first use of Advanced Renamer you might want to checkout the "Help getting started" page from the user guide. It will quickly help you learn the basic features of the program.
tr: Advanced Renamer'ı ilk kez kullanıyorsanız kullanıcı kılavuzundaki "Başlarken yardım" sayfasına göz atmak isteyebilirsiniz. Programın temel özelliklerini öğrenmenize hızla yardımcı olacaktır.

[ctx: tfrmitemdetails.btncopytag.caption]
en: Copy
tr: Kopyala

en: ExifTool is an external program with support for more file formats.
tr: ExifTool daha fazla dosya formatını destekleyen harici bir programdır.

[ctx: tfrmitemdetails.lblfilter.caption]
en: Filter:
tr: Filtre:

en: Group:
tr: Grup:

[ctx: tfrmitemdetails.mnicopy.caption]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: tfrmitempreview.lblnopreview.caption]
en: No preview available
tr: Ön izleme yok

[ctx: tfrmjsconsole.caption]
en: JS Console
tr: JS Konsolu

[ctx: tfrmjsconsole.lblfilter.caption]
en: Filter:
tr: Filtre:

[ctx: tfrmjsconsole.lblmatch.caption]
en: Match:
tr: Eşleşme:

en: Close and apply script
tr: Betiği kapat ve uygula

[ctx: tfrmjsscript.caption]
en: Script
tr: Betik

en: This script will be executed only once and prior to iterating and processing all the items in the list. Use it to set up any initial values.
tr: Bu betik yalnızca bir kez ve listedeki tüm ögeleri yinelemeden ve işlemeden önce yürütülecektir. Herhangi bir başlangıç ​​değerini ayarlamak için kullanın.

en: This script will be executed one time for every item in the list.
tr: Bu betik liste içindeki her öge için bir kez çalıştırılır.

[ctx: tfrmlicensebyfile.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

en: ... or load from file
tr: ... veya dosyadan yükle

[ctx: tfrmlicensebyfile.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: License by file
tr: Dosya ile lisans kurulumu

en: Insert activation file:
tr: Aktivasyon dosyasını ekle:

en: Are you having issues activation the license key? Click the link and follow instructions
tr: Lisans anahtarını etkinleştirmede sorun mu yaşıyorsunuz? Bağlantıya tıklayın ve talimatları izleyin

[ctx: tfrmnamecollisionrule.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tfrmnamecollisionrule.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Name Collision Rule
tr: Ad çarpışma kuralı

en: Name Collision Rule:
tr: Ad çarpışma kuralı:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionrulepattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

[ctx: tfrmnamecollisionrule.lblnamecollisionruleseparator.caption]
en: Separator:
tr: Ayırıcı:

en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: tfrmpattern.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

en: &New
tr: &Yeni

[ctx: tfrmpattern.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Patterns
tr: Desen

en: &Delete
tr: &Sil

en: Available &Patterns:
tr: Mevcut &Desenler:

en: &Selected Pattern:
tr: &Seçili Desen:

[ctx: tgpsvaluesform.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tgpsvaluesform.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: tgpsvaluesform.caption]
en: GPS Values
tr: GPS Değerleri

en: Use the list below to override GPS values.
tr: GPS değerlerini geçersiz kılmak için aşağıdaki listeyi kullanın.

en: Filesize
tr: Dosya Boyutu

en: &Help
tr: &Yardım

en: Tag documentation
tr: Etiket belgeleri

en: Add to favorites
tr: Favorilere ekle

[ctx: tinserttag.mnimove.caption]
en: Move
tr: Taşı

[ctx: tinserttag.mnimovebottom.caption]
en: Bottom
tr: Alt

[ctx: tinserttag.mnimovedown.caption]
en: Down
tr: Aşağı

[ctx: tinserttag.mnimovetop.caption]
en: Top
tr: Üst

[ctx: tinserttag.mnimoveup.caption]
en: Up
tr: Yukarı

en: Remove from favorites
tr: Favorilerden kaldır

[ctx: tinserttag.tabsheet1.caption]
en: Default
tr: Varsayılan

en: Audio
tr: Ses

en: Image
tr: Resim

en: Time
tr: Zaman

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Checksum
tr: Sağlama Toplamı

[ctx: tinserttagwnd.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tinserttagwnd.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Text field value
tr: Metin alan değeri

[ctx: tinserttagwnd.chkuseregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

en: Metacharacters for regular expressions:
tr: Düzenli ifadeler için meta karakterler:

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Numeric value
tr: Sayısal değer

[ctx: tinserttagwnd.rbpattern.caption]
en: Pattern
tr: Desen

[ctx: tmetadatabatchform.btncancelbatch.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tmetadatabatchform.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

en: START BATCH
tr: TOPLU BAŞLAT

en: Batch write metadata
tr: Toplu yazma meta verileri

en: Changing metadata of files can potentially corrupt files. Please make sure to backup any files before attempting to change any metadata. Also only use this functionality on files located on local hard drive. Will work with most JPEGs and many other file types.
tr: Dosyaların meta verilerini değiştirmek dosyaları bozabilir. Lütfen herhangi bir meta veriyi değiştirmeye çalışmadan önce tüm dosyaları yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca bu işlevi yalnızca yerel sabit diskte bulunan dosyalarda kullanın. Çoğu JPEG ve diğer birçok dosya türüyle çalışır.

[ctx: tmetadatabatchform.lblfilename.caption]
en: Filename
tr: Dosya Adı

en: Metadata field:
tr: Meta veri alanı:

en: New value
tr: Yeni değer

en: Original value
tr: Orijinal değer

[ctx: tmetadatabatchform.lblstatus.caption]
en: Status
tr: Durum

[ctx: tmethodframeadd.chkbackwards.caption]
en: Backwards
tr: Geriye

[ctx: tmethodframeadd.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

en: Add:
tr: Ekle:

[ctx: tmethodframeadd.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: At index:
tr: Dizininde:

[ctx: tmethodframelist.btnload.caption]
en: Load list
tr: Liste yükle

[ctx: tmethodframelist.btnpopulate.caption]
en: Populate list
tr: Listeyi doldur

en: Save list
tr: Listeyi kaydet

[ctx: tmethodframelist.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframelistreplace.btnadd.caption]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: tmethodframelistreplace.btnremove.caption]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: tmethodframelistreplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

[ctx: tmethodframelistreplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

[ctx: tmethodframelistreplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframelistreplace.mniclear.caption]
en: Clear
tr: Temizle

en: Remove row
tr: Satırı kaldır

[ctx: tmethodframemove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
tr: Geriye

[ctx: tmethodframemove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

en: Move relative
tr: İlişkisel taşı

[ctx: tmethodframemove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: Move count:
tr: Taşıma sayısı:

en: Move from:
tr: Şuradan taşı:

en: Move to:
tr: Şuraya taşı:

[ctx: tmethodframenewcase.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

[ctx: tmethodframenewcase.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframenewcase.lblcount.caption]
en: Count:
tr: Sayaç:

[ctx: tmethodframenewcase.lbllocation.caption]
en: Location:
tr: İşlem:

en: New case:
tr: Yeni Harf Dizisi:

[ctx: tmethodframenewcase.lblpattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

en: Position:
tr: Konum:

[ctx: tmethodframenewname.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: New name:
tr: Yeni ad:

[ctx: tmethodframeremove.chkbackwards.caption]
en: Backwards
tr: Geriye

[ctx: tmethodframeremove.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

[ctx: tmethodframeremove.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

[ctx: tmethodframeremove.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: Character list:
tr: Karakter listesi:

[ctx: tmethodframeremove.lblpattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

[ctx: tmethodframeremove.lblremovecount.caption]
en: Count:
tr: Sayaç:

en: Remove type:
tr: Türü kaldır:

en: Starting at:
tr: Buradan başlayarak:

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

[ctx: tmethodframeremovepattern.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: To remove more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
tr: Birden fazla deseni kaldırmak için farklı desenleri ayırmak üzere \ veya / kullanın.

[ctx: tmethodframeremovepattern.lblpattern.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

en: Handle negative numbers
tr: Negatif sayıları işle

[ctx: tmethodframerenumber.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: Change to:
tr: Değişiklik:

en: Number length:
tr: Sayı uzunluğu:

en: New number:
tr: Yeni numara:

en: Number difference:
tr: Sayı farkı:

en: Number position:
tr: Sayı pozisyonu:

en: Zero padding:
tr: Sıfır dolgusu:

en: Skip:
tr: Atla:

[ctx: tmethodframereplace.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

[ctx: tmethodframereplace.chkregularexpressions.caption]
en: Use regular expressions
tr: Düzenli ifadeleri kullan

[ctx: tmethodframereplace.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: To replace more than one pattern use \ or / to separate the different patterns.
tr: Birden fazla deseni değiştirmek için farklı desenleri ayırmak üzere \ veya / kullanın.

[ctx: tmethodframereplace.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
tr: Oluşum:

en: Replace:
tr: Değiştir:

en: Replace with:
tr: İle değiştir:

en: Apply script
tr: Betiği uygula

[ctx: tmethodframescript.btnprescript.caption]
en: Pre batch script...
tr: Ön toplu iş betiği...

en: Show in window...
tr: Pencerede göster...

[ctx: tmethodframescript.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframeswap.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframeswap.lbloccurrence.caption]
en: Occurrence:
tr: Oluşum:

[ctx: tmethodframeswap.lblseparator.caption]
en: Separator:
tr: Ayırıcı:

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytoaccessed.caption]
en: Accessed date and time
tr: Erişim tarihi ve saati

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytocreated.caption]
en: Created date and time
tr: Oluşturma tarihi ve saati

[ctx: tmethodframetimestamp.chkapplytomodified.caption]
en: Modified date and time
tr: Değiştirme tarihi ve saati

[ctx: tmethodframetimestamp.label1.caption]
en: Pattern:
tr: Desen:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

en: Day:
tr: Gün:

en: Hour:
tr: Saat:

[ctx: tmethodframetimestamp.lblmetadatafield.caption]
en: Field:
tr: Alan:

en: Min:
tr: Dakika:

en: Month:
tr: Ay:

en: Sec:
tr: Saniye:

en: Set to:
tr: Ayarla:

en: Year:
tr: Yıl:

[ctx: tmethodframetrim.chkcasesensitive.caption]
en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

en: Inverse match
tr: İşaretleri ters çevir

[ctx: tmethodframetrim.lblapplyto.caption]
en: Apply to:
tr: Şuraya uygula:

[ctx: tmethodframetrim.lbllocation.caption]
en: Location:
tr: Konum:

en: Trim characters:
tr: Karakterleri kırp:

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuy.caption]
en: Buy
tr: Satın Al

[ctx: tpleaseregisterform.btnbuypersonal.caption]
en: Buy
tr: Satın Al

[ctx: tpleaseregisterform.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

en: Install license by file
tr: Dosya ile lisans kurulumu

[ctx: tpleaseregisterform.btnremove.caption]
en: Remove
tr: Kaldır

en: Apply
tr: Uygula

[ctx: tpleaseregisterform.caption]
en: Please register
tr: Kaydolun

en: For commercial use:
tr: Kurumsal kullanım için:

en: License key:
tr: Lisans anahtarı:

en: Name:
tr: Ad:

en: For personal use:
tr: Kişisel kullanım için:

en: Registered for:
tr: Kayıtlı:

en: If you find Advanced Renamer useful and use it regularly, consider supporting its development by purchasing a license. Your contribution helps improve the software and ensures continued updates and support. A license is required for commercial use. Use the buttons below to get your license key.
tr: Advanced Renamer'ı faydalı buluyorsanız ve düzenli olarak kullanıyorsanız bir lisans satın alarak gelişimini desteklemeyi düşünün. Katkınız yazılımın iyileştirilmesine yardımcı olur ve sürekli güncellemeler ve destek sağlar. Ticari kullanım için bir lisans gereklidir. Lisans anahtarınızı almak için aşağıdaki düğmeleri kullanın.

[ctx: tprerenaming.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tprerenaming.btnstart.caption]
en: Start
tr: Başlat

en: Start Renaming
tr: Yeniden Adlandırmayı Başlat

en: Make sure your renaming settings are correct before hitting the Rename button.
tr: Yeniden Adlandır butonuna basmadan önce yeniden adlandırma ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun.

[ctx: tprogress.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: See Errors
tr: Hataları Görüntüle

en: Progress
tr: İlerleme

en: Never ask again
tr: Bir daha sorma

en: Add files:
tr: Dosyaları ekle:

[ctx: tprogress.lblerrorsfound.caption]
en: Errors found:
tr: Hata bulundu:

en: Please wait while performing batch...
tr: Toplu işlem yapılırken lütfen bekleyin...

en: Total amount of files:
tr: Toplam dosya sayısı:

[ctx: tprogress.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
tr: Dosya Adı

en: ErrorCode
tr: Hata Kodu

en: Error Desc
tr: Hata Açıklaması

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
tr: Toplam dosya:

en: Successfull:
tr: Başarılı:

[ctx: tprogress.statusbar1.panels[2].text]
en: Errors:
tr: Hatalar:

[ctx: tprogressadd.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

en: Please Wait
tr: Lütfen Bekleyin

[ctx: tprogressadd.lbladdingfiles.caption]
en: Adding files...
tr: Dosyalar ekleniyor...

en: Skip erroneous files
tr: Hatalı dosyaları atla

en: Stop batch
tr: Toplu işlemi durdur

en: Errors has been found
tr: Hata Bulundu

en: Errors has been found in the files selected for the batch. The following files cannot be renamed. Choose an action below. No files have been renamed yet.
tr: Toplu iş için seçilen dosyalarda hatalar bulundu. Aşağıdaki dosyalar yeniden adlandırılamaz. Aşağıdan bir eylem seçin. Henüz hiçbir dosya yeniden adlandırılmadı.

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[0].caption]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: tprogresserror.listview1.columns[1].caption]
en: Error
tr: Hata

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[0].text]
en: Total files:
tr: Toplam dosya:

[ctx: tprogresserror.statusbar1.panels[1].text]
en: Errors:
tr: Hatalar:

[ctx: tselectlanguage.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

[ctx: tselectlanguage.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Select Language
tr: Dil Seçin

[ctx: tselectlanguage.lbllanguage.caption]
en: Language:
tr: Dil:

[ctx: tsettings.btncancel.caption]
en: Cancel
tr: İptal

en: Clear settings..
tr: Ayarları sil..

[ctx: tsettings.btnok.caption]
en: OK
tr: Tamam

en: Open folder..
tr: Klasörü aç..

[ctx: tsettings.btnsetdefault.caption]
en: Default
tr: Varsayılan

[ctx: tsettings.caption]
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Associate .aren files with Advanced Renamer
tr: Advanced Renamer ile .aren dosyalarını ilişkilendir

en: Checked state affects Inc Nr tags
tr: İşaretli durum Inc Nr etiketlerini etkiler

en: Don't analyze document metadata
tr: Belge meta verilerini analiz etmeyin

en: Don't analyze image metadata
tr: Resim meta verilerini analiz etmeyin

en: Don't analyze audio metadata
tr: Ses meta verilerini analiz etmeyin

en: Don't analyze video metadata
tr: Video meta verilerini analiz etmeyin

en: Sort items when added with drag and drop
tr: Sürükle ve bırak yöntemiyle eklendiğinde ögeleri sırala

en: &Explorer Context Menu
tr: &Gezgin Bağlam Menüsü

en: Extension change warning before renaming
tr: Yeniden adlandırmadan önce uzantı değişikliği uyarısı

en: Grid stripes
tr: Izgara çizgileri

en: Show menu group names
tr: Menü grubu adlarını göster

en: Scroll past end of line
tr: Satır sonunu kaydır

en: Show grid
tr: Izgara Göster

en: Show help getting started
tr: Başlarken yardımı göster

en: Show add method button bar
tr: Yöntem ekle düğme çubuğunu göster

en: Don't show summary before renaming
tr: Yeniden adlandırmadan önce özet gösterme

en: Show start button to the left
tr: Başlat düğmesini solda göster

en: Use zero padding in Inc Nr tags
tr: Inc Nr etiketlerinde sıfır dolgu kullan

en: Add files when batch ends:
tr: Toplu iş bittiğinde dosya ekle:

en: Color mode:
tr: Renk modu:

en: Editor font size:
tr: Düzenleyici yazı tipi boyutu:

en: Min. city population for GPS:
tr: GPS için minimum şehir nüfusu:

en: Field for image date time operations:
tr: Resim tarih saat işlemleri için alan:

en: Item limit:
tr: Öge sınırı:

[ctx: tsettings.lbllanguage.caption]
en: Language:
tr: Dil:

en: Menu position:
tr: Menü konumu:

en: Menu sizing:
tr: Menü boyutlandırma:

en: Configuration in method title:
tr: Yöntem başlığında yapılandırma:

en: &Replace unsupported with:
tr: Desteklenmeyenleri şununla &değiştir:

en: Tab indent size:
tr: Satır girinti boyutu:

en: Lower case words for title case:
tr: Başlık harfinin küçük harfle yazılması:

en: Word separators:
tr: Kelime ayırıcı:

en: Check for updates at start up
tr: Başlangıçta güncellemeleri kontrol et

en: Settings folder
tr: Ayarlar klasörü

en: Personal folder
tr: Kişisel klasör

en: Same folder as executable
tr: Yürütülebilir dosyayla aynı klasör

en: Environment
tr: Ortam

en: Media files
tr: Medya dosyaları

en: Renaming
tr: Yeniden Adlandırma

en: JS Script editor
tr: JS Betik düzenleyici

[ctx: tundobatchform.btnclose.caption]
en: Close
tr: Kapat

en: Undo this list
tr: Bu listeyi geri al

en: Undo
tr: Geri Al

[ctx: tundobatchform.checkall1.caption]
en: Check all
tr: Hepsini seç

en: Select an undo job in the list to the left
tr: Gerideki işlemler listesinden Geri Al (Undo) yapmak için sol taraftan bir işlem seçin

en: Choose a batch from within the last 30 days to the left and click the button "Undo this list" to rollback the batch job.
tr: Soldaki son 30 gün içinden bir toplu iş seçin ve toplu işi geri almak için “Bu listeyi geri al” düğmesine tıklayın.

en: Original Item
tr: Orijinal Öge

en: Renamed Filename
tr: Yeniden Adlandırılan Dosya Adı

[ctx: tundobatchform.listundofiles.columns[2].caption]
en: Error
tr: Hata

en: Original Folder
tr: Orijinal Klasör

en: Renamed Folder
tr: Yeniden Adlandırılan Klasör

en: Delete...
tr: Sil...

en: Uncheck &erroneous items
tr: &Hatalı ögeleri kaldır

[ctx: tundobatchform.uncheckall1.caption]
en: Uncheck all
tr: Hepsini kaldır
